| daryus2221 a întrebat:

Ziceti-mi si mie niste exercitii pentru latirea corupului... (Umeri/Spate. stiti voi, V-ul ala frumos laughing ) si cam ce ar trebui sa mananc cat timp merg la sala.

Răspuns Câştigător
| CleverBoy11 a răspuns:

Buna, Darius!
Pentru a obtine forma de V a spatelui este necesar sa lucrezi dorsalii si deltoizii. Pentru latirea dorsalilor(spatele, practic) eu iti recomand tractiunile cu priza larga si ramatul cu o bara, tot cu priza larga. Iar pentru deltoizi(umeri) iti recomand impins cu bara cu bancuta la aprox.90 de grade si fluturarile laterale si gantere. In ceea ce priveste nutritia, pe larg, ar trebui sa consumi undeva la 2grame de proteine/kg corp. Adauga si carbohidratii in dieta ta, orez, paste, chiar si dulciuri daca nu ai probleme cu ingrasatul, si totul ar trebui sa decurga bine. Spor!

1 răspuns: