| Everdark a întrebat:

Salutare..Am cumparat o cutie cu proteine..Acolo zice sa pun 3 linguri de praf si sa amestec cu 300ml lapte sau apa..Acum intrebare mea este. Daca pun mai multa apa adica sa umplu o sticla de jumate sau putin mai mult nu va mai fi la fel de concentrat sau nu mai e bun? Nu ma lamuresc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar de ce ai vrea sa pui atata apa in proteina aia? Nu afce nici un sens... este ca si cum ai pune 2 cani de apa in farfuria cu supa.
De ce nu respecti procentajul de 200ml de apa si 2 linguri de proteina (sau 300ml apa si 3 lingru proteina), iar dupa aceea sa tragi o cana de apa goala, daca tot vrei sa bei odata jumatate de litru de apa.

| aXy99 a răspuns:

Vei consuma acelasi nr. de proteine si de kcal, posibil sa fie mai diluat (la gust, atat!).