| xGabyxx a întrebat:

Salutare. am o intrebare, cum as putea sa-mi lucrez putin grupele musculare. in special spatele.Tin sa mentionez, ca folosesc proteine. Dau funda pentru cel mai bun raspuns!
Multumesc anticipat! :*

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni la bara -> cel mai bun exercitiu pentru spate.

Tractiuni cu priza larga si apoi priza ingusta.

| SiLaS a răspuns:

Ce intrebare e asta? Te duci la sala si nu stii ce aparate sa bagi la spate? Nu stiu ce sa fac, sa rad sau sa fiu ingrijorat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

Ce sala, el nu stie sa faca o tractiune probabil.

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

El crede ca daca ia proteine ii cresc muschii si cand sta acasa.

| xGabyxx explică (pentru SiLaS):

Am uitat sa mentionez ca nu am posibilitatea de a merge la sala. Locuiesc la sat, pana in oras mai am inca 120km.

| SiLaS a răspuns (pentru xGabyxx):

Imi pare rau dar acasa chiar nu poti sa pui muschi, trebuie sa maresti greutate mereu, iti trebuie gantere reglabile 10kg 12, 5 kg, 15kg etc, bara pentru tractiuni, bara pentru genuflexiuni, bara+bancuta pentru piept, discuri. Iar daca iei proteine nu se va intampla nimic.