| razvanadriann a întrebat:

Salutare!
As dori sa ma informati ce este mai bine in cazul meu.
Am 15 ani si practic culturism de aproape un an ( 29 oct. anul trecut am inceput), si as dori sa imi spuneti ce fel de suplimente mi s-ar potrivi.
Ca sa va dati seama despre situatia mea va spun ca: 35cm in brat, 99cm spate. Sunt gen mesomorph.
Si as dori sa stiu ce suplimente sa imi iau, creatina, glutamina sau proteine.
Va multumesc, as dori un raspuns cat mai exact va rog!
O zi buna!

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Da, exact cum am spus destul de usor in greutate(e ceva caracteristic celor mezomorfi), de la mega proteine eu ti-as recomanda:
Serious Mass + N.O Explode(sau super pump max) + Cell Mass(BSN)
Aceasta ar fi o comanda foarte buna si fata Cell Mass(creatia). Succes!

8 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Banuiesc ca esti destul de "mic" in greutate, asa ca-ti recomand Gfx8(sau Rapid Mass, o alternativa mai ieftina dar foarte buna) + X-plode + Creatina(eu recomand Creactiv, Cell FX). Succes!

| razvanadriann explică (pentru daassh):

De fapt am 60 kg. deloc gras.
Vreau sa ma stiu ceva, de pe megaproteine, ce mi-ai recomanda la pret bun dar si calumea xD.
Exemplu si primesti funda, dar serios.
Multumesc

| razvanadriann explică (pentru daassh):

Multumesc!

| razvanadriann explică (pentru daassh):

Inca ceva! ^^ astea de aici ar fi bune? singurele Rapid mass ce le-am gasit.
Optez la diastea mai mici pentru ca nu am de gand sa ajung cat dulapul xD.
Mersi si tot respectul omule.
http://www.naturalplus.ro/ro/masa-musculara/33-rapid-mass.html

| Cosmin86 a răspuns (pentru razvanadriann):

Nu te faci cat dulapul nici cu celelalte, astea "mai mici" sunt mai proaste ( nu au enzime, au proteine de proasta calitate, au substante destul de nocive - ex. aspartam - folosite pentru indulcitori, etc. ).

DAca iti pasa ce bagi in tine, lasa naturalplus sau pronutrition, ia de la BSN, gaspari, muscletech, ON, etc., de la firmele de calitate, care au un standard de calitate si un aviz medical FDA ( pe care naturalplus sau pronutrition nu o sa-l aiba niciodata )

| razvanadriann explică (pentru Cosmin86):

Multumesc omule ^^ apreciez raspunsul tau!

| Cosmin86 a răspuns (pentru razvanadriann):

Cu placere

| daassh a răspuns (pentru razvanadriann):

Da, exact cum am spus destul de usor in greutate(e ceva caracteristic celor mezomorfi), de la mega proteine eu ti-as recomanda:
Serious Mass + N.O Explode(sau super pump max) + Cell Mass(BSN)
Aceasta ar fi o comanda foarte buna si fata Cell Mass(creatia). Succes!