| AndreyAndrey91 a întrebat:

Salutare as vrea sa iau in combinatie cu proteine metadrol sau probolan 50 pentru masa musculara deoarece am citit ca aceste suplimente nu au efecte adverse ca si steroizii, as dori sa imi spuna cateva pareri cei care cunosc si poate si cei care au incercat. Multumesc

Răspuns Câştigător
| florynmondialul a răspuns:

Nu sunt periculoase dar trebuie sa respecti intocmai indicatiile! la 19 ani ai testosteron din plin! daca nu stiai acestea sunt stimulatoare de testosteron si la 19 ani chiar nu ai nevoie de asa ceva! mai bine iei pe langa proteine o creatina buna si un oxid nitric!

14 răspunsuri:
| uninvited66 a răspuns:

Treaba buna se umfla muschii pe tine si da nu exista reactii adverse. La mine nu au fost. Problema e ca dupa ce le-am lasat am cam facut burta cu acelasi antrenament... Deci nu recomand...

| Cosmin86 a răspuns (pentru uninvited66):

Burta de la proteine e fix imposibil. mai documenteaza-te si tu.

ai burta ca habar nu ai sa te alimentezi

| uninvited66 a răspuns (pentru Cosmin86):

Se vede ca esti un incepator care e plecat cu pluta. Fac sala de n ani de zile cu intstructor si mereu am avut corpul cum am vrut. Am luat tampeniile astea si dupa ce le-am lasat a inceput sa se duca patratelele. cu toate ca restul corpului a ramas intact

| Cosmin86 a răspuns (pentru uninvited66):

Da, sunt un incepator cu 5 ani de sala si 2 ani de kickboxing happy

Vezi si tu profilul meu, ca doar despre domeniul asta discut.

Ce ai luat mai exact? Si in ce cantitate?

| NDC12 a răspuns (pentru Cosmin86):

N-are rost sa iti pui mintea cu ei, nu vezi ca are poza cu "Leana" la avatar? laughing, probabil are 14 ani si crede ca proteinele sunt un "drog".

| florynmondialul a răspuns (pentru uninvited66):

Te referi la proteine sau la metadrol si probolan?

| florynmondialul a răspuns (pentru uninvited66):

Cati ani ai? si dupa aia iti spun daca e bine sau nu sa iei aceste produse

| florynmondialul a răspuns (pentru uninvited66):

Intrebarea a doua nu era destinata tie ci celui care a
pus intrebarea!

| AndreyAndrey91 explică (pentru florynmondialul):

Am 19 ani

| AndreyAndrey91 explică:

Ar fi mai frumos daca m-ati ajuta pe mine si mi-ati spune daca pot lua cu incredere metadrol sau probolan 50 sau daca pot avea reactii adverse si sunt periculoase happy, am 19 ani

| AndreyAndrey91 explică (pentru florynmondialul):

Am inteles mersi

| florynmondialul a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Dar oricum si daca iei tot o sa te ajute foarte mult!

| florynmondialul a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Cu placere! spor la treaba! si nu uita alimentatia pe primul loc! degeaba iei suplimente sau orice ai lua, daca nu ai o alimentatie bine pusa la punct nu cresti!

| florynmondialul a răspuns (pentru AndreyAndrey91):

Nu sunt periculoase dar trebuie sa respecti intocmai indicatiile! la 19 ani ai testosteron din plin! daca nu stiai acestea sunt stimulatoare de testosteron si la 19 ani chiar nu ai nevoie de asa ceva! mai bine iei pe langa proteine o creatina buna si un oxid nitric!

| Rami_Toma_1988 a răspuns:

Daca ai un fizic dezordonat sau care nu spune nimic si aceste suplimente "miraculoase" te ajuta sa te sculptezi intr-un timp scurt de 2-3 luni, inseamna ca ceva e in neregula. Nu exista 100% natural in pastile, solutii lichide sau prafuri care se realizeaza prin procese chimice. Nu recomand pentru ca este calea cea mai usoara si daca am lua toti proborahat cu putina sala ca oricum iti vine cheful de sala ca doar iti da energie in coite si o alimentatie cat de cat sanatoasa, pai am fi toti manechini. Dupa ce te lasi de ele ce se intampla? Pai iti scade energia, forta, musculatura si deci hai sa cumparam iar proborahat ca m-a facut imens, dar din pacate artificial.