| Prigat10 a întrebat:

Salutare. Care sunt cele mai bune exercitii de lucrat abdomenu?happyExplicati'mitongue

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Recomand site-ul http://www.youtube.com/watch?v=Ha_cMsi9JC0,daca faci o data la 2-3 zile dupa ceva timp sigur o sa reusesti sa faci un corp de invidiat :D

7 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

In ce scop vrei sa-ti lucrezi abdomenul? Vrei sa-ti tonifici muschii abdominali sau sa scapi de grasimea de pe burta? Pentru ca daca vrei sa scapi de "burtica" exercitiile pentru abdomen nu iti vor fi ele singure de folos.

| DEX a răspuns:

Flotarile! Sunt cele mai bune exercitii din lume! Iti lucreaza toata masa musculara, nu doar abdomenu`winking Daca ajungi sa faci 100 pe zi, te poti numi sportiv happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomenele,combinate cu acest exercitiu: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related te vor ajuta sa lucrezi perfect adbomenul.Pentru asta incepe usor:numarul abdomenelor sa fie de 20-30 la inceput, dupa care avanseaza treptat la numarul propus.In cazul celuilalt exercitiu abdominal, incepe cu 50(sunt foarte usoare), dupa care avanseaza treptat la numarul propus.Ambele exercitii fa-le la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.Succes.

| George130 a răspuns:

Cel mai bun exercitiu pentru abdomen este unul care te-ar putea surprinde.Nu e traditionalul exercitiu de abdomene, sau sau orice tip de exercitii abdominale facute acasa sau intr-o sala de fitnes.

Asa ca inainte de a cumpara un aparat scump pentru abdomene, ar trebui sa stii ca cele mai bune exercitii care le poti face pentru abdomenul tau sunt. Exercitiile Cardiovasculare.care nu o sa te coste nimic. Ai nevoie doar de picioarele tale,pentru ca acest exercitiu de care vorbesc nu e altul decat,o plimbare, o alergare etc.

Daca vezi ca abdomenul tau devine mai umflat decat era, e probabil ca si alte parti ale corpului sa treaca prin aceeasi stare.Doar ca abdomenul de obicei este mai evident.

Corpul tau nu poate sa elimine grasimea doar intr-o anumita zona. Deci daca insisti cu exercitii fizice pentru abdominali, fara a-ti exersa si restul corpului, pentru a reduce grasimea totala, nu o sa vezi niciodata rezultatele la care te astepti.

Expertii spun ca un antrenament bun de exercitii cardiovasculare iti pot mari metabolismul pe o durata de pana la 24 de ore.

Nu exista cel mai bun exercitiu cardiovascular. Poti face orice iti place tie si iti mareste ritmul cardiac si metabolismul.
______________________________________________
http://colta-zone.forumz.ro/

| Prigat10 explică:

Nu sa scap de burtica, ca chiar nu am deloc, sa am un abdomen un pic lucrat...

| ViorelS a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs sunt destul de bune eu le folosesc aceste exercitii si da rezultate;) bagi cate 3serii, de acel gen, cum fac ce-i din video la capitolul abdomen daca ti se par prea usoare uite altu daca tu crezi ca rezisti http://www.youtube.com/watch?v=kHSCmwHaGJs&feature=related bafta

| roman_5011 a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi presul si sa vezi putina diferenta. te pui cu spatele jos pe podea si ridici picioarele in sus.e unul din cele mai bune exercitii