| Mitrecelmare a întrebat:

Salutare tuturor. Am 16 ani si am facut fotbal 7 ani dar m-am lasat in clasa a 8-a. Abdomnul meu este acceptabil, am patratele dar totusi mai trebuie mult lucrat la pectorali si brate. Credeti ca ar fi timpul sa ma apuc de sala, dar nu vreau sa mi se opreasca cresterea... Sau acasa niste exercitii bune pentru piept si brate?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu-ti opreste nimic cresterea, asta e doar un mit din anii 70.

p.s. : de ce "piept si brate" ( grupele cocalarilor ), de ce nu tot corpul?

| Mitrecelmare explică (pentru Cosmin86):

Pentru ca sa patratele am, nu vreau sa am picioare prea musculoase nu`mi plac... doar partea de sus trebuie lucrata

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mitrecelmare):

Partea de sus implica si spate si umeri spre exemplu.

sa inteleg ca vrei sa ai picioare de gaina? e cam penibil.

p.s. : antrenamentul picioarelor ajuta si partea de sus pentru ca e SINGURUL antrenament care mareste semnificativ productia de TESTOSTERON, de care beneficiaza toti muschii ( fara testosteron nu pui muschi ).

Eu zic sa lasi sportul si sa te apuci de sah