| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,cum pot da grăsimea de pe tot corp jos(mai ales dupa burta)? Are ceva dacă mănânc mai puțin?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sport, sa faci mai mult sport!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mananci mai putin e primul lucru pe care trebuie sa il faci

| Hyperion7 a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de mișcare.
Deficitul alimentar fara o rutina de mișcare e cam 10% din proces.

| StoicAnalysis a răspuns:

Sport si consum caloric mai putin decat proceseaza corpul tau. ( Adica practic mai mult sport, si mai putina mancare decat inainte )

| Sekim a răspuns:

Deficit caloric. Îți calculezi necesarul caloric zilnic ( ex 2000 ), și mănânci zilnic 1500 sa spunem. Ținând cont că un kg de grăsime are 7700 kcal, fa tu calcul și vezi cate kg pierzi și în cât timp, așa vei slabi făcând nimic. Daca faci și sport ( cardio ) și consumi mai multe calorii, poti slabi și mai rapid în funcție de câte calorii arzi in timpul antrenamentului. Din păcate nu poți să pierzi grăsime corporală doar de pe abdomen, ci pierzi de pe tot corpul echilibrat ( cu puține excepții la această afirmație ). Spor

| RaduRobertRO a răspuns:

Cum a zis si colegul, mult sport si grija de a consuma mai mult decat mananci - calorii, al; tfel nu ai cum slabi. Daca tii doar dieta vei slabi - kg, dar burta e ultima pe lista. Sportul modeleaza corpul, deci exercitii pentru abdomen si se rezolva.

| LisaJulie a răspuns:

În primul rand daca mananci fast food NU MAI MANCA! În al doilea rand nu mai petrece atât de mult timp în fața ecranelor și stai cât mai mult afara! Alearga, fa sport! Mananca fructe de dimineață și nu manca mese grele după ora 18:00 de exemplu carne cu cartofi, brânzeturi, paste, pizza.În ultimul rand încearcă sa nu te stresezi. Specialiștii spun că oamenii care obișnuiesc sa se streseze mananca mai mult!

| Darius50boss a răspuns:

Sport cat mai mult

| RaluAle00 a răspuns:

Eu aș zice sa faci mișcare ușoară, poți să te duci și la sală să-ți faci abonament dacă îți permiți.Sa mănânci sănătos nici chiar sănătos să nu îți fie foame și să nu mănânci grăsimi... și să bei multă apă

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaluAle00):

De ce sa nu manance grasimi? Grasimile sanatoase sunt foarte importante.

| RaluAle00 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu mă refeream GRĂSIMILE cum ar fi untură mult ulei din astea

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaluAle00):

Atunci invata sa te exprimi. E o CRETINITATE sa spui "grasimi" si apoi sa spui "doar un anumit tip de grasimi".

| RaluAle00 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai nu înțelegi ce sunt grăsimile? Eu nu am spus grăsimi sănătoase sau altceva. Daca te-ai băgat în seamă ce să-ți fac. Daca nu mai înțelegi ce sunt alea grăsimi atunci dă-o încolo de treabă

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaluAle00):

Esti batut in cap? De peste 10 ani studiez nutritie si sport... si apare un copil pampalau ca tine care "explica el" MIE ce sunt grasimile laughing

"Eu nu am spus grăsimi sănătoase sau altceva" -> exact, NU ai spus, pentru ca esti batut in cap.

| RaluAle00 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce tot te bagi in seama chiar nu înțeleg? Ce îmi pasă mie că studiezi Nutriția? Eu mi-am spus părerea și tu te-ai băgat în seamă.Eu nu caut ceartă cu tine. Daca tot crezi că sunt bătută în cap tu ești prost bâta cu grăsimile tale sănătoase și logică. Daca nu îți dai seama ce înseamnă Grăsimi și nu m-am referit la grăsimile tale sănătoase.Da nu am spus grăsimi sănătoase pentru că oamenii știu ce sunt alea înafara de tine. Daca tot te crezi deștept nu te mai bagă în seamă cu 'copilul' și termină toată prostia asta care ai început-o dacă tot te crezi mai marewinking