| Tomita_Sebi_A._2001 a întrebat:

Salutare, de la 58, 1 intr o săptămâna am 60 de kg am o luna de sala dar de o săptămâna sunt in surplus caloric și m-am îngrășat aproape 2 kg, este bine? Ce tip somatic as putea fi?

1 răspuns:
| Kerre a răspuns:

Salut, nu iti putem determina noi tipul somatic este nevoie de mai multe informatii despre tine, dar asta poti determina ce tip somatic esti. Daca esti slab, inalt si pui foarte greu cateva grame pe tine atunci este ectomorf, daca esti un tip mediu nici gras nici slab care pune relativ mai usor ceva grasime dar si arde din ea mai usor atunci esti mezomorf si intr-un final daca esti un tip ce pune pe el multa grasime si ii vine foarte greu sa arda din ea aunci esti un endomorf.