| Aannoonniimmuull a întrebat:

Salutare. E ok să iau creatină seara? Am citit pe un forum că să nu se consume seara creatină. Eu am antrenamentul seara şi sincer nu aş vrea să îl mut dimineaţa. Deci pot lua creatină seara sau mut antrenamentul dimineaţa? Mulţumesc!

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Binenteles ca poti lua si seara, cine zice ca nu? laughing))
Dar asa ca pentru tine sa stii, antrenamentul da roade mai bune dimineata dar trebuie sa ai grija mai mare cu incalzirea... Bafta!

| Aannoonniimmuull explică (pentru lpavel):

Nu ştiu ce să zic... dimineaţa eşti în stare catabolică. Cel mai bine e ca antrenamentul să fie pe la mijlocul zilei, să mănânci 2-3 mese înainte de antrenament şi 2-3 după. Mersi de răspuns happy

| lpavel a răspuns (pentru Aannoonniimmuull):

Asa e, ai dreptate, dar esti mai in forma, mai plin de energie si poti da 100% tot cei mai bun din tine, pe cand seara : obosit, stresat, cu tot felul de griji, NU te poti concentra destul de bine iar concentrarea conteaza foarte mult!
Te decizi ce e mai bine pentru tine! Bafta!

| SiLaS a răspuns:

Creatina este un supliment pre-workout deci trebuie sa il iei inainte de antrenament.

| AntrenorFitness a răspuns:

Sigur ca da, poti sa administrezi linistit seara inainte de antrenament creatina.