| vlad_2771 a întrebat:

Eu mananc de trei ori pe zi :
Dimineata: - o cana de ceai
- 1 felie de paine cu muschi tiganesc( cred ca asa se cheama)
Pranz: - Carne de vita +/- Supe
Seara: -Fructe sau Carne
Este posibil sa ma ingras? Eu nu vreau va rog spune-ti voi cam ce ar trebui sa mananc si dati exemple de alimente( Am 13 ani)
Dar sa pun masa musculara tinand cont ca dupa 1 ora dupa masa fac abdomene flotari si am niste gantere!? Va rog raspunsuri serioase

Răspuns Câştigător
| BracKMyhay95 a răspuns:

Pentru crestere in m.musculara trebuie sa mananci proteina care se gaseste in: piept pui(de fapt in carne rosir), lactate, oua, cereale, seminte... Poti sa iti faci un program de mese"4-5" si sa introduci cat mai multe produse cu proteine.

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Mananci mult prea putin ca sa pui masa musculara.

De ingrasat cam exclus cu dieta asta.

| vlad_2771 explică (pentru Nickname1890):

Zi-mi tu te rog frumos cam ce trebuie sa mananc pe zi? Dar nu sa ma ingras sa pun masa musculara!

| Nickname1890 a răspuns (pentru vlad_2771):

Nu mai fii asa panicat. Mananca multe proteine masa si carbohidrati in timpul zilei dar la masa de seara, ceva mai putini carbo. Evita grasimile prajelile painea. Si baga alergari pe langa antrenamentele de forta. Si o sa fii bine. nu te mai agita atat.

| FitMonkey a răspuns:

Pentru masa musculara se mananca de 5-6x/zi. nu de 3x

| vlad_2771 explică (pentru FitMonkey):

Ok se mananca de 5-6x/zi dar ce? Ca nu vreau grasime ci muschi!?

| FitMonkey a răspuns (pentru vlad_2771):

Mananci proteine si carbohidrati
proteine: carne, oua, lapte, peste, branza, lactate
carbohidrati: orezul brun, mazare, fasole, cartofi, cereale integrale
grasimi sanatoase: seminte, alune, nuci