| xFarmer a întrebat:

Salutare,Ma Numesc George, sunt din Bucuresti, am implinit 19 ani de curand si de mic am avut o fobie cu "sala".

Vreau sa stiu daca merge combinatia :

Proteine Super Mass Gainer | Dymatize
Animal Pump
si
Natural Sterol Complex!

Vreau sa stiu daca are ceva daca le combin, daca exista efecte adverse la aceasta combinatie.

7 răspunsuri:
| Dkgray a răspuns:

Super Mass Gainer nu se incadreaza la categoria ''proteine'', este un weight gainer.
Nu avem cum sa iti recomandam suplimente pana nu stim niste detalii despre alimentatia ta, tipul somatic, antrenament etc.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Dkgray):

Ia-o si tu cum pica happy. toti incepatorii zic la fel. da si tu detalii (inaltime, greutate, scop).

| xFarmer explică (pentru JohnnyBi):

Inaltime : 1.72-1.74
Greutate : 63 kg
Tip Body : ECTOMORF
Scop : Adaugare / Marire Masa Musculara (ENDOMORF)

| JohnnyBi a răspuns (pentru xFarmer):

Pai nu e de bani...iti trebuie un gainer (bsn, dynamize, universal, pro lab) ca firme, daca vrei creatina (eu prefer cellmass de la bsn), vit&minerale gen animal pak (desi la inaltimea ta cred ca e cam mult). asigura-ti 8 ore de somn pe zi/noapte, mananca macar 5 mese pe zi (vezi cum le strecori). nu baga multi bani in suplimente. eu iau no-xplode inainte de sala, amino de la scitec inainte si dupa sala, sau in zilele de pauza intre 2 mese. vit & min iau de la biotech usa "one a day". si nu dau 200 ron pe luna cred

| daassh a răspuns:

FOBIE = FRICA, Combinatia este foarte buna, daca ai bani sa o suporti cel putin timp de 2 luni e foarte buna, recomandat ar fi 3 luni, dar si 2 e foarte bine si o sa faci progrese mari, dar pe langa asta trebuie sa te antrenezi foarte bine si sa nu uiti trebuie sa te odihnesti deoarece TU NU CRESTI CAND TE ANTRENEZI(adica cand mergi la sala) CI CAND DORMI! Succes!

| xFarmer explică (pentru daassh):

Salut multumesc de raspuns.
Banii nu sunt o problema, pentru suplimente am minim 5 mil per 2 saptamani.
Antrenamentul il primesc atat la lupte (MMA + Kick Box) cat si la sala.
Programul meu de zi cu zi...
Dimineata : 06:45 - 14:15 (munca) | 14:40 - 18:00 (timp liber | aici includ si 2-3 ore somn ) 19:00 - 22:00 (19:00 - 20:00 [MMA] | 20:00 - 21:00 [KickBox] | 21:00 - 22:00 sala...

| daassh a răspuns (pentru xFarmer):

Ok, dar grija mare la odihna, daca nu dormi suficient ai sa faci supraantrenament(si nu mai faci progrese). Succes!