| ValyComan a întrebat:

Am 15 ani 1.70 cm, 60 kg, aș vrea să mă duc la K1. Aș vrea să știu care sunt riscurile...adică cam la ce accidentări să mă aștept și dacă e bine să mă apuc de acest sport?

5 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

De ce te gandesti la riscuri? Frate daca vreti sa va apucati de acest sport nu va mai ganditi la ce vi se poate intampla voua!
Sfatul meu:daca o continui asa cu frica....nu vei face nimic! Daca te apuci de acest sport trebuie sa fi rau, sa nu ai frica de bataie, sa iti omori adversarul in ring!

P.S:Eu asa fac si chiar merge.Multi sunt speriati cand intra cu mine in ringwinking

| ValyComan explică (pentru cristi1505):

Nu am zic că mi-e frică, eu am întrebat la ce accidentări să mă aștept...adică care ar fi ele...

| cristi1505 a răspuns (pentru ValyComan):

De la julituri minuscule facute de manusi pana la entorse, rupturi de ligamente s.a.m.d.Dar nu te mai gandi la astea!

Răspuns utilizator avertizat
| vitali10 a răspuns:

Buna, eu la inceput te-as sfatui mai bine sa mergi la sala de forta timp de minimum 2 ani pentru a pune in masa musculara apoi poti sa mergi la K1