| Ateistu a întrebat:

Am 17 ani si m-am gandit sa iau ceva suplimente pentru cresterea masei musculare
eu m-am gandit la ceva creatina sau proteine
Este adevarat ca daca te opresti in a mai lua creatina muschi ti se dezumfla?
Revin la starea initiala adica marimea care ai avut-o pana a lua creatina sau se micsoreaza de tot?laughing
Am ceva piept umeri si biceps dar vreau mai mult big grin
Cemi recomandati?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai iei creatina oricum, din carne si peste.

Corpul tau produce in plus zilnic creatina.

Deci doar daca devii vegetarian poti spune ca renunti la creatina, dar nici atunci 100 %.

| vocea a răspuns:

Da este adevarat muschii se dezumfla daca nu iei mereu succes

| Cosmin86 a răspuns (pentru vocea):

Din nou : NU MAI COMENTA LA SPORT!

Nu stii NIMIC legat de domeniul asta!

Du-te si fa flotari si spune povesti de copii mici altora.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Daca te lasi de sala, de sport, si incepi sa o arzi sedentar, masa musculara se pierde. Afirmatia asta legata de creatina de un mit. trebuie sa intelegi rolul suplimentelor

| florynmondialul a răspuns:

Tine minte toata viata ta acest lucru, creatina este cel mai bun supliment din lume! are foarte multe beneficii! combina creatina cu concentratul proteic.
FALS! nu se dezumfla nimic! astea sunt aberatii de copii mici!