| Jax16 a întrebat:

Am si eu o intrebare M-am apucat de sala de vreo 3 luni si am inteles ca suplimentele gen PROTEINE sunt esentiale in cresterea masei musculare dar sunt foarte SCUMPE. Stiti ceva alternative pe care sa le pot prepara eu acasa cumparand diverse ingrediente?

Răspuns Câştigător
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Proteinele nu sunt bune.si eu sunt fata,si fac box,si sala,impreuna,iar profu meu de la sala mi-a spus ca proteinele nu sunt foarte bune, dupa fiecare antrenament trebuie sa iei o pauza, de exemplu astazi lucrezi.biceps,triceps,abdomen.,ei,maine trebuie sa iei pauza.si sa bei lichide,mai ales trebuie,sa mananci piept de pui fiert,legume, fructe,(carbohidrati). proteinele se gasesc in carne,.asa ca mai bine mananci piept de pui, carne "usoara". bafta.

2 răspunsuri:
| Beluci a răspuns:

Oua ne fierte galbenusu ala, lapte si multe vitaminewinking

| Tyysonn a răspuns (pentru Beluci):

Baga multe oua fierte sau cum iti place tie sa le prepari, dar foarte important, fara galbenus doar albusul, el contine foarte multe proteine. Eu iti recomand sa iti iei proteinele din alimentatie si mai putin din produsele acestea comerciale, intr-adevar ele te ajuta sa cresti in masa foarte repede, depinde si de tipul lor, dar nu este o masa de calitate (parerea mea) iti spun din experienta prietenilor mei, dupa ce au renuntat la ele au scazut foarte mult in masa, este mai calitativ sa lucrezi natural, chiar daca vei pune mai greu masa (aici depinde si de tine alimentatie plus efortul depus la sala) dar va fi o masa de o mai buna calitate si durata mai indelungata.

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru Beluci):

Proteinele nu sunt bune.si eu sunt fata,si fac box,si sala,impreuna,iar profu meu de la sala mi-a spus ca proteinele nu sunt foarte bune, dupa fiecare antrenament trebuie sa iei o pauza, de exemplu astazi lucrezi.biceps,triceps,abdomen.,ei,maine trebuie sa iei pauza.si sa bei lichide,mai ales trebuie,sa mananci piept de pui fiert,legume, fructe,(carbohidrati). proteinele se gasesc in carne,.asa ca mai bine mananci piept de pui, carne "usoara". bafta.