| Marko556 a întrebat:

Salutare, TPU după antrenament-ul de la sală am obiceiul să mai beau câte 1-2 beri, dar nu exagerez, fac sala de 9 luni și arat destul de bine, voi ce părere aveți?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O bere egal 50 ml de alcool. Două beri egal 100 ml de alcool. E diluat și poate nu simți că ar fi prea mult, dar ficatul trebuie să distrugă și să elimine 100 ml. Nu este chiar exagerare dar începe să fie.

| Frank51 a răspuns:

Cu siguranta iti va influenta cresterea, dar nu atat de mult incat sa iti faci griji. Daca poti, incearca sa bei doar o data pe saptamana.

| Holiday a răspuns:

Faci sport ca sa te intretii, nu sa participi la concursuri. Doar nu vrei sa devii un obsedat de ala de-si numara cate calorii mananca zilnic...