| Capriorul34 a întrebat:

Salutare TPU, in vara asta vreau sa ma apuc si eu de sala si am nevoie de cateva sfatuti, cu ce sa incep, ce exercitii ar trebui sa fac, un calendar ceva pt. exerciti.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LaYeR a răspuns:

Http://www.culturism.ro/......atori.html
Asta zic eu ca e un program bun pentru un incepator.
Daca faci numai 3 luni (cat tine vacanta) faci cam degeaba. Daca totusi esti serios si te tii de treaba, nu o sa te mai recunosti dupa ceva timp. Bea multa apa, citeste cateva lucruri despre nutritie, taie de pe lista junk food si alte prostii. Lasa-te de fumat daca esti fumator, nu te zgarci cu somnul.
Sa nu te simti frustrat cand te duci la sala, toti am inceput de jos.
Cel mai important lucru: Ai rabdare, nu se intampla peste noapte :D

1 răspuns:
| valy_9268 a răspuns:

Biceps, triceps, piept, spate, picioare, cam toate grupele trebuie antrenate! nu-ti antrena intr-o zi toate grupele, ca n-ai cum, incepe intai cu grupele mari, 1 zi o grupa, ca sa ai energie sa tio antrenezi calumea antrenament inseamna sa iti distrugi muschiul, faci pana nu iti mai poti misca grupele respective, asa dai randament!