| Alecset a întrebat:

Salutare tuturor! De ceva timp am sfarcurile umflate ( un an jumate) si am zis ca e ginecomastie dar nu e... de ce sunt asa? scuzati categoria! Funda + Vote ALL!

Răspuns Câştigător
| florynmondialul a răspuns:

Nu te speria! in perioada "umbla" hormonii prin corp ca nebunii! dar ar trebui sa te duci la doctor sa te vada ca sa nu fie altceva!

| Alecset explică (pentru florynmondialul):

E de rau?

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Alecset):

Avand in vedere ca esti baiat, testosteronul ar trebui sa fie mai mare decat estrogenu. Estrogenul este hormon feminin (de aceea ai sani)

| florynmondialul a răspuns (pentru Alecset):

Ar trebui sa treaca! dar mori daca mergi pana la doctor?

| Alecset explică (pentru florynmondialul):

Am fost... mi-a zis ca e ceva normal... dar ceva tratament stiti?

| Alecset explică (pentru Goldenboy97):

Dar ceva tratament nu exista?

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Alecset):

Alimentatia sa fie pusa la punct, sa ai surse curate de proteine (piept de pui, peste, cotlet, oua) + Legume de toate felurie. Renunta la alcool si soia care au efect estrogenic.
Si eu am fost la fel ca tine, de micut m-am apucat de antrenament, si in timp a disparut total.
Deci, alimentatie, sport, odihna. Enjoy happy