| AvramescuMarius1994 a întrebat:

Salutare tuturor, eu vreau sa obtin masa musculara dar din cate articole pe diferite siteuri am citit eu ma aflu in categoria ectomorfilor, adica oase lungi si subtiri, incheieturi subtiri, putina grasime, pun greu masa musculara etc.Problema este ca acum invat pentru bac dar dupa ce termin vreau sa ma apuc de sala dar nu stiu cum sa ma antrenez,ce anume sa mananc, am auzit ca antrenamente scurte si de intensitate groasa, dar sunt curios ce sfaturi imi puteti da? Multumesc.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| cristi1505 a răspuns:

Alimentatie bogata in carbohidrati si proteine.
-Carbohidrati=orez,cartofi, produse obtinute din faina, dulciuri etc.
-Proteine=carne, oua, lactate etc.
Mergi de 4-5 ori pe saptamana la sala urmand un program clasic si odihna suficenta.