| DaDaDaDa69 a întrebat:

Salutări prieteni. Sunt pe clasa a 11-a. Vreau sa dau la jandarmerie, la academie. As vrea sa stiu daca e mai ok fie sa fac sala, fie sa ma apuc de alergat. Nu am timpul necesar pentru ambele.

Răspuns Câştigător
| valentina2392 a răspuns:

Sa stii ca sala nu-ti va da rezistenta la efortul fizic! Cel mai bine e sa faci alergari, flotari, tractiuni la bara si abdomene. Totul cat mai natural si in afara salii de sport! O sa ai mai mult succes! Alergatul pe banda nu e acelasi de pe strada!

| AnastasiaK a răspuns (pentru valentina2392):

Sala nu-ti da rezistenta la efortul fizic, in schimb iti da aparatele necesare la care poti lucra ca sa obtii atat rezistenta cat si forta. Nu stiu daca ma crezi, dar e putin probabil ca fiecare sa aiba acasa bare paralele, bara de tractiuni si, mai ales, spatiul necesar ca sa lucreze. Bine, eu spre exemplu le am pe toate mentionate mai sus si ghici ce? Tot raman MULTE altele de care am nevoie si merg la sala pentru ele. Desigur, nu sustin ca el nu se poate pregati fara sa mearga la sala, dar hai sa nu comparam ce-ti ofera sala cu ce faci acasa happy

5 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Eu am fost in aceeasi situație si am făcut altceva : Alergam di acasă băgam serii de genoflexiuni, flotări si abdomene si am ieșit mai bine ( si ieftin ) plus de asta am ajuns si unde am vrut ( uita-te la poza de profil )

| Cosmin86 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Tractiuni nu ai bagat? Sa lucrezi tot corpul.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Cosmin86):

Am băgat si tracțiuni ( de la o vârstă începi să mai pierzi din memorie laughing )

| BuLaNNNeL a răspuns:

Sala, poti sa alergi si banda. Le combini pe amn2.