| anonim_4396 a întrebat:

Se vad schimbari intr-o luna daca mananc sanatos, fac 150 de genuflexiuni si 50 de flotari zilnic?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Absolut orice lucru pe termen scurt nu duce la o schimbare pe termen lung, luna viitoare faci 300 de genuflexiuni, 100 de flotări și tot asa, mers pe jos o luna 5000 apoi 10000 și tot asa, asculta de mine, nu urma chesti pe termen scurt

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se vad, dar daca peste ce faci zilnic mai adaugi si 5km de alergat, se vor vedea cu siguranta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum sa faci toate astea, ne antrenat mai mult de 15 genuflexiuni nu faci deunde ai scos tu 150, faci febra musculara daca vrei sa faci totul brusc si după aia numai poti face 6 luni nimic de dureri, deci chestii dintr astea lăudăroșenii stim toti, de maine slabesc, pixul, sau daca fac, iar intr o luna nu este suficient timp pentr ca corpul sa produca schimbari majore daca tu ani de zile nu ai facut sport, ai stat si ai bagat la maț, trebuiesc eforturi uriase si sustinute nu doar o luna faci acolo 150 laughing de genuflexiuni si 50 de flotari si după aia bagi in tine fast food si oala de sarmale.

| Cosmin86 a răspuns:

1. Ce intelegi tu prin "mancat sanatos"? Cate fripturi pe zi?
2. Cu prostia aia de antrenament tu vrei sa vezi schimbari? Apuca-te de sah.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce asa de multe genuflexiuni? De vazut se vad, depinde cit de praf esti acum, si personal recomand sa faci o zi da, una ba. Eventual sa intercalezi abdomene in ziua de pauza de la flotari si genuflexiuni. Chiar daca nu o sa se vada mare lucru, cu siguranta o sa se SIMTA.

| StrongHeart a răspuns:

DA

| Cosmin86 a răspuns (pentru StrongHeart):

Serios? Da? Esti doar un copil mic care isi da si el cu parerea, nu?

| StrongHeart a răspuns (pentru Cosmin86):

Vezi ca esti cam zelos, ia-o mai usor sa nu-ti bubuie vreo vena de la atata stiinta.

| Mirel4412 a răspuns:

Clar nu, trebuie sa progresezi in fiecare zi, sa lucrezi mai multi muschi ai corpului si sa o faci corect, trebuie sa faci fiecafe exercitiu incet, corect, sa fii concentrat si sa simti dupa antrenament cum te dor muschii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mai adauci si joggind atunci se vor vedea schimbari minore dar schimbarile majore vor aparea dupa cateva luni.
Pe langa sport si o dieta sanatoasa trebuie sa eviti pe cat posibil si angrenarea in situatii stresante si de suprasolicitare.

| TheStrategist a răspuns:

Da, dar pe termen lung nu vei progresa. O să progresezi doar la început (depinde și la ce nivel ești acum), apoi dacă nu faci ceva mai complicat nu o să mai vezi schimbări.
Îți recomand să crești treptat numărul de genuflexiuni, flotări și să adaugi și tracțiuni. Dacă faci doar flotări fără tracțiuni o să ai un triceps și un piept puternic, dar poți avea probleme cu spatele, pentru că o să fie mai slab față de ceilalți mușchi. Și crede-mă, tracțiunile sunt cel mai bun exercițiu pentru spate, mai ales dacă ești începător. O să vezi cu siguranță schimbări dacă progresezi treptat și ai grijă la alimentație și te odihnești corespunzător (8-9 ore pe noapte).

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheStrategist):

Si in niciun caz zilnic, muschii se dezvolta in zilele de pauza.

| TheStrategist a răspuns (pentru Cosmin86):

Da

| Cehoslovacia a răspuns:

Depinde si ce asteptari ai, daca vrei sa ai o activitate da, merge si e foarte bine decat deloc.
daca vrei masa musculara, cam slabute sanse sa vezi cine stie ce.
lasa macar o zi de pauza, mai bine cauta un program pentru tot corpul, sunt N aplicatii, oricum sunt mai eficiente decat prostia asta cu 150, 50, oricum daca le faci ca la carte iti garantez ca n-ai de unde 150laughing

| libearcafan2002 a răspuns:

Se vad, dar trebuie sa folosesti preworkout zilnic