| Skiller1997 a întrebat:

Stie careva dau funda Un jucător marchează un gol în timp ce echipa sa are 12 jucători în teren. Arbitrul îşi dă seama de acest lucru doar după reluarea jocului, atenţionat fiind de unul din asistenţi. Ce decizie trebuie să ia arbitrul?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Cum sa aiba 12 jucatori? P-asta n-am mai auzit-o...
Ipotetic vorbind, golul se anuleaza automat, nici nu stai la discutii, golul nici nu s-ar pune.

| Skiller1997 explică (pentru Drimmero):

Am gasit raspunsul, se elimina jucatorul si se valideaza golul daca mingea a ajuns la lovitura de reluare a jocului, daca nu a ajuns la centrul terenului pentru reluarea meciului se da minge de arbitru.

1 răspuns: