| NeyyMar11 a întrebat:

Sunt in clasa a VII-a si as vrea un abdomen cu patratele big grin cate abdomene flotari ridicari ale spatelui trebuie sa fac? Pana in clasa a VIII-a vreau sa fiu pregatit de liceul sportiv big grin (Handbal)

Dau funda rapidd

Răspuns Câştigător
| Marcela9Xd a răspuns:

Pai. trebuie sa tot cresti numarul de abdomene flotari cu cate putin pe zi.
Azi : 10 abdomene si 10 flotari
Maine: 15 abdomene si 15 flotari
Si tot asa. Dar ai grija sa nu faci prea multe dintr-o data, pentru capoti face febra musculara! Funda? :*

| DX190 a răspuns (pentru Marcela9Xd):

Cele mai proaste sfaturi. In primul rand, faci muschi crescand greutatea la exercitii, nu numarul si in al doilea rand, TREBUIE sa faci febra musculara. Daca faci febra = antrenament bun. @NeyyMar11 daca vrei sa-ti pierzi vremea, fa cum a zis ea happy

6 răspunsuri:
| NeyyMar11 explică:

Plzz vreau rapunsuri

| NeyyMar11 explică:

Ok

| Djibouti a răspuns:

Salut!
Pentru a avea patratele nu trebuie sa faci abdomene sau flotari sau ridicari de spate. Nu prin aceste exercitii iti apar tie patratele. Fiecare om are patratele doar ca la unii ies in evidenta pentru ca nu au un strat de grasime care sa le acopere.
In primul rand ar trebui sa slabesti. Incearca sa mananci mai putin decat mananci acum si sa bei cat mai multa apa ( min 2 litri pe zi ).
Pe langa aceste lucruri poti sa faci si abdomene si flotari, asa mod prin care iti vei dezvolta pieptul si abdomenul.

| Prințiii123 a răspuns:

Nu trebuie să faci acele exerciții de fiecare dată deoarece corpul după o anumită perioadă de timp se obișnuiește cu acele exerciții. Începe ușor. 50 abdomene. 10 - 15 flotări. Fundă? :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Prințiii123):

Si ce treaba au abodmenele si flotarile cu patratelele? rolling on the floor