| Kane20 a întrebat:

Va salut TPU! Sunt un băiat înalt am 1.90 și nu am stabilitate în picioare, adică dacă cineva ma împinge etc, ma duc blana. Ce exercitii sa fac pentru a capătă stabilitate puternica în picioare? Și după cât timp va apărea rezultatul? Dau funda!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mers pe jos. Dezvolta putin musculatura picioarelor.

| Cosmin86 a răspuns:

Arte martiale, clar, acolo o sa-ti dezvolti foarte mult stabilitatea.

| Kane20 explică (pentru Cosmin86):

Mam gândit și la varianta asta, și vreau sa zic ca am 25 de ani as mai fi bun sa ma apuc la vârsta asta as mai avea avantaj spre deosebire de copii?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kane20):

Poti sa te apuci oricand, eu m-am apucat la 30 de ani de kickboxing si apoi dupa 2 ani am trecut la karate traditional.
Si ocazional, in paralel, am fost si la seminarii de krav maga si MMA.

| carevaescu a răspuns:

Nu există un exercițiu anume. Aerobică, gimnastică, yoga, arte marțiale, etc., toate îți solicită corpul și îți va crește echilibrul.
In paralel, te poți duce la sală sa faci exerciții de rezistență pentru tot corpul, să capeți forță in mușchi.