|

Va uitaţi la box sau la celelalte sporturi de contact?

Ce parere aveti despre Mike Tyson? Si eu am facut kickboxing cativa ani, dar n-am vazut niciodata un luptator de genul, atata viteza si putere explosiva la fiecare lovitură, deci e absolut incredibil.

Mike Tyson la 20-23 de ani ar bate orice luptator din trecut si din prezent, fiind cel mai bun luptător vreodată.

6 Raportează Evaluează
6 răspunsuri:
| a răspuns:

Pai baga cocaina de-asta, inainte, testurile antidopping, erau la vrajeala.
Si acum cred ca s-au mai inventat si se inventeaza substante noi, ca sa nu iasa la test.
A venit in mamaia la noi o data, sa faca reclama la nu stiu ce energizant, si a violat niste fete happy

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru anonim_4396):

Nu a violat nimic rolling on the floor

| a răspuns:

Sportiv excelent, n-am ce zice. Dar pentru mine un luptator inseamna mai mult decat performanta...conteaza si disciplina, onoarea, respectul fata de ceilalti. Ce parere ai de meciurile lui Tyson cu Holyfield? In special al doilea...if you know what I mean.

| a răspuns:

Exemplul CEL MAI RASUNATOR DE *GORILA*

in ring poate ca e cel mai tare, in rest, cursuri la greu de controlul furiei
inteligenta cat un buldog
si nevasta care il tine sub papuc... CONTINUU, chiar si atunci cand nu e prezenta

l-am vazut la tembelizor, auzisem vag de el pana atunci si nu aveam nici o parere, insa mi s-a parut INCREDIBIL ce vedeam la tembelizor

deci, mai bine nu, D-zeu, soarta, Allah, Buddha, natura, viata, etc. i-au dat totul in ring, handicap social in rest

| explică (pentru Bizon95):

Tyson nu era un om cu o minte normala, daca era normal la cap nu mai ajungea unde e.
Ce e de apreciat la el e ca ce facea el in ring nici in filme nu vedeai.
El era un Hulk cu viteza lui The Flash si reflexele lui Spiderman laughing
Un om de 100 de kg sa dea 4-5 lovituri de baros (de pumn) in mai puţin de o secunda, n-ai sa mai vezi.
In secunda 1 esti fata in fata cu el, in secunda 2 esti ko.
Tu esti obişnuit cu sportivi lenti, gen Moroşanu sau mai stiu eu cine, cand am trecut de la un clip al lui Morosanu la unul al lui Tyson, credeam ca ma uit la desene.
N-am cum sa-l judec.
A fost cel mai bun luptător din lume.

| a răspuns:

Cel mai tare boxer sau cel putin in top 10.Incerc sa fac rost de cartea despre viata lui "undisputed truth", a avut o viata nebuna.
Cat despre cocaina? Daca crezi ca e asa usor, ia trage tu niste cox si intra in ring cu cei mai tari la categoria heavyweight si vezi daca e asa usor.Omul ala a sacrificat tot ca sa ajunga sus, ce antrenamente avea te dor muschii doar cand auzi.
Nu s-a nascut cu posibilitati, a crescut intr-un cartier rau famat din NY si totusi a reusit sa ajunga cel mai tanar campion din lume.
As putea sa vorbesc ore despre viata lui pentru ca e un om pe care il apreciez enorm, dar informatiile sunt acolo. Google it.