| cosminbaiamare a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala de forta... dupa prima luna deja vreau sa imi iau proteine ca sa am masaa muscularaa si apoi prin luna agfust septembrie sa deinesc musculatura prin cardio etc alergat.ce ziceti...am 17 ani

2 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

In 3 luni nu ai ce sa definesti!

| Cosmin86 a răspuns:

Masa musculara nu faci doar cu proteine.
faci cu 4-5 mese pe zi bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ) + suplimente cu proteine + sala, dar nu 3 luni, mai mult, intr-un an faci ceva masa musculara si apoi definesti. Si apoi faci iar.