| Culturism69 a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti daca e bun urmatorul program.
Luni : Spate + Picioare ( La picioare fac doar 2-3 aparate, nu am ce sa fac numai Luni le pot face )
Marti : Piept.
Miercuri : Pauza.
Joi : Umeri + Trapez.
Vineri : Biceps + Triceps + Antebrat.
Sa-mi spuneti ce e gresit, si cum l-as putea repara. Daca preobosesc vreo grupa sau nu.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Program e ok. nu prea imi place spate+picioare, dar daca nu antrenezi picioarele serios e alegerea ta

9 răspunsuri:
| HelpMeNow a răspuns:

Luni : Piept + biceps + antebrat
Marti : Picioare + triceps
Miercuri : Trapez + umeri
Joi : piept + biceps
Vineri : Spate + triceps
Sambata : Picioare, in care sa fie si Bicicleta, banda happy

| Culturism69 explică (pentru HelpMeNow):

Eu nu am cerut alt program straight face + ca asta e o tampenie.
Eu Miercuri nu ma pot duce., sambata la fel. + ca nu antrenez aceleasi 2 grupe pe saptamana.

| HelpMeNow a răspuns:

Marti era Spate + Triceps, scuze de greseala big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru HelpMeNow):

Luni faci piept+biceps si marti spate-triceps? Serios?

ala nu e program, e o mare TAMPENIE. Ah da, tu recomandai multe repetari pentru definire rolling on the floor

sfat : NU MAI POSTA LA SPORT, nu ai nicio treaba cu sportul

| HelpMeNow a răspuns (pentru Cosmin86):

OK sportivule happy, fa tu brate intr-o singura zi si spate, piept singurewinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru HelpMeNow):

Nu ai inteles ideea.

luni faci piept-biceps, marti faci spate, da? la spate participa bicepsul, care nu e refacut 100 % dupa luni, deci :
- spatele NU va fi lucrat la 100 %
- afectezi recuperarea bicepsului

La fel piept-triceps.

Ori faci : piept-triceps si spate-biceps, atunci poti in zile consecutive. Daca vrei piept-biceps si spate-triceps, atunci lasi 1-2 zile intre ele, sa se refaca grupele mici.

p.s. : programul cu bratele intr-o singura zi e considerat printre cele mai bune.

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Lasa-l pe ila, nu stiu de ce te obosesti cu astia straight face
Sa-mi spui daca e bun programu mentionat de mine.
Preobosesc ceva?
Ma gandeam ca facand Piept ( marti ), am 1 zi pauza pana la Umerii de Joi, e prea putin, sau raman la programu asta?!

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Nici mie nu imi place Spate + Picioare, dar doar luna asta fac ''combinatia'' asta pentru ca nu pot sa ma duc Miercuri.
Si am zis ca decat sa nu le antrenez deloc, macar acolo sa fac 2-3 aparate pentru ele sa le tin in forma.
Multumesc mult pentru sfat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Program e ok. nu prea imi place spate+picioare, dar daca nu antrenezi picioarele serios e alegerea ta

| Wehes a răspuns:

Daca nu poti face picioare luna asta, e bun. Daca era antrenamentul tau normal nu era chiar ok picioare cu spate dar in cazul de fata mergi asa 1 luna.