| anonim_4396 a întrebat:

Vreau și eu o recomandare de suplimente de sala capsule sau prafuri pentru slăbit mai exact... fără efecte adverse sau sa dăuneze ficatului. Am peste 100 de kg

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu sunt. De sport si o dieta buna ai nevoie.

| StrongHeart a răspuns:

Nu exista praf de slabit.Treci la alergat!

| ziftode a răspuns:

Sigur, LASA-TE DE SPORTUL ASTA, DE TOT, ESTI PREA PRO...DUS PENTRU EL!

faci doua confuzii atat de crase ca imi pare rau ca aici e un site pe care il respect, asa ca nu te pot injura de mama, de tata, de toti mortii si toti sfintii

1. la modul cel mai categoric NU EXISTA MINUNI DE SLABIT, adica prafuri, pastile si alte TAMPENII AMARATE! toate nu numai ca sunt tepe nefolositoare, dar mai rau, sunt daunatoare, CHIAR OTRAVITOARE (vazut la tembelizor, pe ProTeVe, cu si cat de mult rahat baga asa zisii vraci care te ajuta sa, slabesti, si ca ar trebui sa te simti norocos daca nu baga otravuri in respectivele pastile/prafuri)
2. tu zici ca esti sportiv, dar de fapt ESTI UN IMBECIL AMARAT, un sportiv stie ca trebuie sa manance mai mult, a ia la bord mai multe calorii, pe care apoi o sa le arda facand sport, ei bine... PROASTA MICA CE ESTI (acum chiar imi pare rau, dar nu ma pot abtine),

toate top-modele de la Victoria Secret consuma mai multe calorii decat pot duce, ca dupa aia sa arda prin sport caloriile in excess, de ce? pentru ca altfel in loc sa aiba un corp perfect, ar fi anorexic, care e dezgustator

| Teo29 a răspuns:

Iti ofer o recomandare mai buna :

Programeaza-te la o consultatie la un medic nutritionist competent, tine-te de regimul facut de el si mergi la o sala de fitness unde sa ai antrenor macar la inceput, sa inveti exercitiile corect si timpul de incalzire de inainte de efort.

Ai si pe internet informatii valoroase

Daca vei lua prafuri de slabit, iti vei distruge metabolismul pe termen lung, dupa ce vei renunta la regim te vei ingrasa si mai mult, deci, ar fi bine sa calculezi si sa decizi cu atentie despre ce faci cu sanatatea ta.

E un lucru bun ca vrei sa slabesti, dar fa-o intelept.

| venividivici2017 a răspuns:

Incearca Thermopro.Contine:Vitamina B5, B12, Biotina, Extract de ceai verde, cafeina, extract piper negru, guarana.

| Robby_Robert_1996 a răspuns:

Problema e dieta precară și lipsa sportului. Carnitina poate ajuta. Mai sunt și alte "tratamente" minune, dar nu sunt recomandate