| RAY a întrebat:

Ai fost vreodata hipnotizat? oare cum este sa fi hipnotizat? oare chiar e ca cand visezi sau cum e?

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Mai degraba manipularea e o hipnoza mai mare.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cunoastere a subconstientului uman

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu stii mai bine ce vorbesti, a?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu de ce...dar raspunsul tau ma amuza.

| Freya1 a răspuns:

O singura chestie mi s-a facut un fel de exemplu scurt de hipnoza. Tinea mana asa in aer ca si cum ar strange de gat si a zis uitate la mana mea si gandeste-te ca te strang de gat dar gandeste-te intens iar dupa cateva secunde m-a pus sa imi inghit saliva si nu am putut a fost misto cred ca e un fel de pacaleala a creierului

| GoldenZenith a răspuns:

Nu. Sincer, nu prea cred în "3, 2,1 dormi! Când pocnesc din degete incepi sa latri!" Am văzut asta la TV de curând. Nu pare veridica treaba.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Aia nu e hipnoza e prostie, dar o forma de hipnoza exista, nu inseamna asa ceva, sa intri in subconstientul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si nici nu cred ca exista asa ceva cu adevarat. Mi se pare doar o prostie pentru tembeli care se uita la tv prea mult.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Nu cred în hipnoză gen să te inducă în acea stare de transă în care să ai acces la toată informația unei persoane fără ca aceasta să-și amintească măcar sau să parcă că a fost totul un vis. Nu poate fi ca un vis dacă tu poți auzi ce zice cel care te hipnotizează, și să-i și răspunzi.

| RAY explică (pentru 94Lucifer94):

Aia nu e stiinta e pesudostiinta

| Supicadepui a răspuns:

Da, am fost hipnotizata de baieti. Eram intr-o stare de euforie, foarte naspa.