| chiftelutacrocanta a întrebat:

Am observat ca omul se lasa foarte repede hipnotizat si convins psihic de altii,mai ales daca sunt seriosi sau oameni mari cei care hipnotizeaza, oare de ce?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Hipnotizati"? Mai degraba Manipulati!

| madddd a răspuns:

Majoritatea oamenilor tind sa se subaprecieze, considera ca ceilalti suntpeste ei si astfel au mai multa incredere in cuvintele lor. Ca la un test. Stii ca raspunsul e 49 dar auzi prin jur barfe cum ca, de fapt, e 7. Chiar daca esti suta la suta convins de raspunsul tau, zece mii de semne de intrebare iti vor aparea in cap. De ce nu e 7, nu?