| SaveTheNature a întrebat:

Al 3-lea Razboi Mondial este pe cale sa izbucneasca.
Cum ati reactiona la o astfel de stire? Credeti ca generatia noastra va prinde acest razboi? Sau nici nu v-ati pus aceasta intrebare?

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Cind vad cita timpenie m-apuca plinsul.Omenirea nu a incetat niciodata sa se razboiasca cu ea insasi.Probabil a fost un mod,mai mult sau mai putin natural, de a pastra un anumit echilibru.Nu a fost mondial dar a fost.Ca a fost denumit razboi rece, ca a fost in regiuni diferite pe glob cu tot ajutorul din partea marilor puteri, dar a fost.Problema unuia mondial acum n-o mai vad decit ca pe o confruntare finala, unde marile puteri se vor infrunta fatis antrenind toata suflarea.Cind ii mai aud pe unii ca toata informatia va fi digitala ma apuca plinsul cu toate ca as vedea-o posibila cu energie doar de la acumulatori cit or sa reziste si aia.Probabil cu duracel.In rest luati-va tastaturile cu voi in adaposturi sau in pesteri pe undeva.

| NoChanceForUs a răspuns:

@Naturalprogenitura: Blaa blaaa blaaa, blabla is in the air.

| shadovv a răspuns:

Probabil o sa l prindem. Probabil a inceput deja. Depinde cum i l definesti. Dupa parerea mea cand va izbucnii ar fi bine sa stii informatica deoarece campul de batalie va fi "facebook". Informatia este cea mai puternica arma. Momentan cea mai mare parte a informatiei este digitala.

| fefenaș a răspuns:

Daca il prindem, ghinion...eu m-as duce sa lupt,mor, nu mor, Dumnezeu e cu mine mereu!

| SaveTheNature explică (pentru fefenaș):

Ma apuca rasul,nici sa iesit la protest nu aveti curaj,pentru saracia care domina tara,si pentru coruptia din tara, si furtul pe care-l practica politicienii, si aliatii lor.Si tu imi spui ca ai iesi in caz de razboi? Romanii sunt foarte fricosi? De ce nu ies in strada, poa sa moara de foame.Nu sunt in tara,si nu stau priost financiar, dar sincer daca as avea copii si nu as avea cu ce sa-i cresc, as incendia palatul parlamentului.

| YumixCupcake a răspuns:

Exista sanse sa se iveasca un razboi mondial, pentru ca orice razboi apare in baza unei crize economice.
mi-am pus aceasta intrebare, dar mi-e teama de raspuns. armata noatra e cam varza.straight face. tot ce sper este sa fim o tara neutra.

| sonny89 a răspuns:

Al treilea razboi mondial va avea ca poli SUA si Asia. Europa va avea doar implicatiile unui aliat, desi e foarte posibil ca dezmembrarea UE sa fie un factor determinant; si cel mai ales, poate fi un factor determinant in impartirea fortelor. Sa ne rugam doar sa fim evitati. Oricum, singura putere din Europa, desi pare greu de crezut pentru unii, e Germania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al 3-lea razboi mondial va fi extrem de scurt. Totul se va termina prin apasarea unui buton. Asa ca, nu prea ai ce sa prinzi din el.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa prindem doar sfarsitul laughing

| MissL a răspuns:

Cred ca momentan exista probleme mult mai POSIBILE existente deja, pentru care generatia mea sa-si faca griji. Gen : criza economic, sistemul de rahat! si muuuulte altele. un al3lea razboi mondial e fix ultima noastra grija. nici macar nu s-a pus problema de asa ceva. suntem intr-un secol in care chiar putine sanse exista pentru asa ceva, putine razboaie mai exista acum happy!

| Gabriela100 a răspuns:

Al treilea razboi mondial este pe cale sa izbucneasca pentru ca lumea din ziua de azi este rea, materialista si rece, si bineinteles ca si criza economica este un factor. Da, probabil ca generatia noastra va prinde acest nou razboi, pentru ca lucrurile avanseaza foarte repede acum. La o astfel de stire, m-as aduna intr-un loc cu toti pe care ii iubesc si as baricada casa (sincer). big grin

| andreiY a răspuns:

Tot se rezuma la bani. bani si iarasi bani (putere) cu bani cumperi puterea si invers.cer ce trebuie sa stim dragi mei ii ca in caz de "al 3 razboi mondial" ..trebuie sa luptam si sa nu ne ascundem eu nu inteleg faza asa.: un om obisnuit nebun. care ajunge la puterea unei tari prin cateva obstacole are la mana viata oamenilor viata intregi populati. printrun simplu ordin a lui se face curat tot.
-.dc?
pentru ca noi am permis asta si noi am creat modu asta de viata ca un om sa poata lua vieti cand ii se scoala lui.
un singur lucru. : Sa nu va ascundeti de lupta din cauza frici, ci sa luptati pentru viata vostra oricat de mult ar cere acest lucru ->>>> nu renuntati!

| simona_3203 a răspuns:

Ar fi bine sa nu il prindem sunt putini romani! care ar lupta pentru tara lor