| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

Am avut o experienta ciudata acum cateva zile. Era noapte si dormeam. Am avut un vis, iar cand s-a terminat visul nu m-am trezit, dar dormeam si mi-am zis in minte:,, Ce vis ciudat... Oare de ce am visat asta?" si dupa ceva timp m-am trezit, era diminata. Si m-am gandit la vis si la tot ce gandisem, imi amineam tot ce am zis, parca as fi fost treaza si as fi zis, dar nu am fost. Eram cat se putea de adormita.
Am simtit ca ar trebui sa povestesc experienta asta, dar va rog nu raspundeti cu raspunsuri banale. De ce am simtit ca parca am fost treaza, dar nu eram?

6 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

E vorba de un vis lucid. Cauta pe net lucid dreaming...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici: www.elystar.ro
Pa, pa.

| Dannyjj a răspuns:

Salut, am patit si eu asta, atunci am cautat pe net cateceva si am aflat ca se cheama VIS LUCID, uite aici o intrebare pusa de mine in in prima zi de cand am visat si in acel vis eram constient ca visez, http://www.tpu.ro/......am-gandit/
Am aflat la intrebarea pusa de mine ca se poate sa te trezesti sa bei apa si cand te culci la loc sa iti continui visul.
Am mai aflat tot la intrebarea mea ca poti sa visezi ca te culci si sa visezi, deci sa visezi ca visezi(vis in vis).

| palut a răspuns:

Iti recomand sa cauti raspunsul in filmul inception.

| Chαяtreux a răspuns:

Nu cred ca exista persoana careia sa nu i se fi intamplat asta macar o data. Nu este ceva care sa te sperie. In timpul somnului, creierul amesteca tot felul de imagini de`a lungul vietii noastre. Uneori pune si corpul in miscare fara ca noi sa realizam ce se intampla. (mie mi s`a intamplat sa ma ridic din pat si sa-i zic mamei ca plec afara. ) alta data am visat ca vorbea cineva... parea real. dar nu era happy. Cat despre visele incluse in alt vis. si d`astea am avut. Am visat ca visam ca ma duceam nu stiu unde si patisem nu stiu ce. apoi ca m`am 'trezit' cica plecam nu stiu unde si chiar mi se intampla ce am visat. si m`am trezit. Visele sunt vise, nu trebuie sa nu influenteze in vre`un fel negativ. Cat despre cojmaruri. cu alea`i mai rau. ca si dupa ce ne trezim si realizam ca a fost doar un vis parca tot mai tremuramhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am asemenea vise dar imi dau seama ca visez in somn dar totusi nu ma pot trezi si nu am ce face decat sa privesc scena de sus fiind foarte ciudat sa ma vad fara sa-mi pot controla trupul