| XxSteffyxX a întrebat:

Hei TPU,vreau sa mentionez de la inceput ca daca ai venit aici sa iti bati joc poti pleca,chiar am nevoie de ajutor urgent!
Deci,aseara m-am uitat la un film de groaza cu prietena mea (apropo m-am uitat la Sinister,recomand filmul,e genial) si nu a fost foarte infricosator,nu a avut nici un scaryface sau ceva de genul a fost insa un personaj dubios.Un tip cu masca care venea la locul unde niste copii isi ucideau familia intr-un mod groaznic,(asta nu e aratat in film,asa e descris de personajul principal cand gaseste niste casete in pod,practic personajul principal se uita la casete dar nu le arata decat putin pe filmare,mai mult este filmata expresia lui faciala)de exemplu aveau pe cap niste saci si dupa erau spanzurati de copaci,dupa alta familie era legata de sezloange si trasi intr-o piscina, in alta erau prinsi intr-o masina si masinii i se da foc, alta cand sunt legati de pat si injunghiati si ultima cand sunt drogati si se trece cu o masina de tuns iarba peste ei.Asta e din ce poveste personajul principal, nu e aratat pe filmare.Revenind la subiect, deci ne-am uitat la film si nu am avut nicio problema, ba chiar am mers pe intuneric dealungul holului (am un hol lung) pana la baie si nu am simtit deloc frica.Cand m-am culcat am dormit foarte bine pana pe la 4:12 (si sa nu aud ca 4x(1+2)=4x3=12 1+2=3 si chestii cu Illuminati) nu am avut vreun cosmar sau ceva, m-am trezit brusc, pur si simplu.Cand am incercat sa ma culc la loc, am avut un vis de vreo 10 sec MAXIM in care fetita din film facea,,shhhh" (si chestia aia cu degetul la gura),sunetul de fundal era din cate imi amintesc ca un fel de bazait cu un fel de propozitie in funadal(nu mai tin minte ce era) care se auzea destul de infundat si cu un fel de ras pe o voce foarte groasa care devenea in ce in ce mai puternic,deja insuportabil,simteam ca ma incalzesc foarte tare si foarte rapid,am traspirat,pe la jumatatea visului am deschis ochii dar imaginea si sunetul nu au disparut,simteam o durere a ochilor(suportabila,aproape nesemnificativa) si o auzeam pe prietena mea (a dormit la mine) cum zicea,,Uiltel pe Doctor B (Boogie,noi ii spunem dr B ca e mai simplu happy ) aa stai si acum a disparut,tu esti pff te transformi" cand toata asta s-a terminat m-am trezit brusc si prietena mea dormea,deci mi-am imaginat ca ea a vorbit, dar totusi tineam ochii deschisi si parea real, daca imi aduc bine aminte pe fundal se auzea si televizorul.Refuzam sa ma mai culc ca sa nu visez iar asa ceva, pana la urma am deschis telefonul si m-am uitat la niste filmulete amuzante.Am adormit iar si nu am mai visat nimic decat fix inainte sa ma trezesc o singura imagine nemiscata,pe mine cu ochii rosii de parca nu mai dormisem de mult timp, cu manusi albe, cu parul prins si intr-o fractiune de secunda s-a auit ca un fel de muscatura si tot visul s-a intrerup si m-am trezit la 6:12, nu e de la filmul de groaza, m-am uitat la alte filme si mai infricosatoare si nu am avut nici o problema.De obicei nu reactionez la astfel de filme.Ma poate ajuta cineva? Macar sa stiu ce semnifica acel vis si de ce auzeam volumul din ce in ce mai tare sau de ce ma incalzeam asa tare si brusc. Ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu semnifică nimic. Visurile sunt doar o combinație de amintiri cu realitatea.

În timpul visului se pot combina elemente din lumea reală cu cele din vis. De exemplu, suntele: trecea o mașină pe drum și când te-ai trezit nu ai realizat ce se întâmplă așa că ai continuat visul. Căldura e tot din realitate. Te-ai mișcat probabil și te-ai încălzit cu pătura/plapuma pe tine.

| XxSteffyxX explică (pentru anonim_4396):

Dar de ce dupa ce am deschis ochii visul tot a continuat?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio semnificatie, asa a reactionat subconstientul tau dupa ce te-ai uitat la filme de rahat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Interesant. Este greu de presupus ce s-a intamplat. Dar pana la urma este doar un vis. Faza cu ochii a fost o iluzie. Dar crede-ma, stiu ce zici si e inexplicabil? Pot sa iti spun ce am visat eu?
Eram acasa la varumiu. Si ne punem la somn. El avea patul in stanga mea. In dreapta mea era un scaun. Ma trezesc noaptea dintr-un vis(nu mai stiu ce) ma uit si ala nu era un pat. Ma intorc si era pe scaun. Dupa am fost cuprins de frica. Statea pe scaun in intuneric cu, calul plecat. Apoi ma intorc spre pat si el era acolo, dormea. Si ultima data am tras o privire iar spre scaun si era un iepuras mic de plus. O jucarie de-a lui. Si acum ma sperie acel iepure laughing
Deci sunt tot felul de faze. Pe al meu chiar nu il explic. Si aveam ochii deschisi.

| Angelos_Victor_1993 a răspuns:

A fost un scurt cosmar...Si ochii au fost o iluzie din cauza oboselii...Am patit la fel de multe ori... Intr-o noapte am terminat de editat un video si eram extrem de obosit...Si in fata mea am un TV urias...Pentru o secundami-am vazut cainele meu de cand aveam 8 ani care murise chiar in fata mea....Sunt niste iluzii bazate pe experientele din trecut si din prezent...Dar iti recomand sa nu te mai uiti la filme de genul pentru ca chiar daca tu nu te sperii pe moment vei avea momente in care nu stii ce se intampla de ce iti e frica...