| RAY a întrebat:

Anarhie,capitalism,proges vs teoria evoluției? E vreo diferență între selecția naturala, sexuala și cele scrise mai sus?

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu exista diferenta, capitalismul reprezinta natura umana, de aia si rezista, sa aiba ala cel mai puternic cat mai mult ca sa traga pe cei mici, ca sa supravetiuiasca el mai mult si mai sigur, asta este baza capitalismului.
Progresul este facut pentru a imbogati tot pe smecheri (nu ca n-ar fi putut sta si ca inainte), ca, vinzi mai mult ai bani mai multi.

Anarhia e permisa de smecheri tocmai ca au nevoie si de asa ceva in anumite limite, sa fim mai dezorientati si mai usor de manipulat.

| halogen001 a răspuns:

Evoluția cuprinde tot și explică tot. Interacțiunea dintre viețuitoare face parte din evoluție, chiar dacă viețuitoarea este omul. Totul e natural și normal.

| RAY explică (pentru halogen001):

Are capitalismul legătură cu evoluției, aseară am citit de toate, ar fi o anarhie bazata pe politie, armata și justiție

| halogen001 a răspuns (pentru RAY):

Totul e legat de proprietățile materiei și de evoluția în timp. Evoluția în timp a creat omul cu toate caracteristicile pe care le are. Din selecția naturală a rezultat capacitatea omului de a avea dorință și ce să-și dorească. Omul e un robot programat de selecția naturală. Comportamentul omului e determinat genetic și prin învățare. Toate caracteristicile omului conduc la un anumit comportament care evoluează în timp și e tot ceea ce se vede.