| Tirri28 a întrebat:

Ati auzit vreodata termenul de al 3 - lea ochi sau " ochiul mintii "? Puteri oculte, ma rog. Credeti ca suntem manipulati de cei care au reusit sa iti treazeasca acest " ochi " numit si glanda pineala sau totul este doar o conspiratie, am avea acces la un har divin si nu stim noi? Sau pur si simplu traim fara sa avem idee de ce puteri necunoscute am putea dobandi prin meditatie, cred ca din acest motiv vor " unii " sa ne tina prosti, manipulandu-ne?

14 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Frate cita timpenie, yoga pe google.Succes.

| doctorandus a răspuns:

Frica de a fi manipulat tine de paranoia.

| relian a răspuns:

Uite intra si citeste aici :http://www.descopera.ro/......ochi,scuze ca te trimit altundeva dar e ceva mai mult de citit.Nu exista nici o putere de nici un fel al astuia al treilea ochi. Povesti.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista asa ceva, exista atentie si inteligenta, astfel "citesti" oamenii. smug
Vezi The mentalist si Lie to me.

| Delicacy a răspuns (pentru Mădă0611):

M-am uitat şi eu la serialele acestea, sunt geniale.

| Oana92 a răspuns:

Cu siguranta avem posibilitatea sa ne schimbam viata prin yoga, meditatie, tehnici din psihologia transpersonala. Nu cred ca vrea cineva sa ne tina prosti, cred ca noi singuri facem asta din ignoranta si nu cred ca cineva incearca sa ne influenteze prin astfel de tehnici, nici macar nu e nevoie. Exista tehnici de manipulare mult mai simple si cu efecte puternice, uita-te de exemplu la reclame, e incredibil car de usor reusesc ele sa prosteasca lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai in filmele lui Chuck Norris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minciuni. Nu exista nici un al 3-lea ochi. Nu mai puneti botul la toate porcariile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare sursa de energie de care dipsunem este cea a mintii.Sunt oameni care stiu sa o antreneze sau manipuleze.Din punct de vedere fizic este imposbil dar nu si din punct de vedere spiritual.Cineva a zis ca frica de manipulare e deja paranoia si are dreptate.Sunt unii ''iluminati'' care cica vor sa ne manipuleze nu stiu daca e adevarat dar mi se pare exagerat.Cred insa in mijloacele de dezinformare a maselor si de a ascunde adevarurile tinute in umbra.

| Terente20 a răspuns:

Al 3-lea ochi nu era ala maro?

| Wøodenpints a răspuns (pentru Terente20):

Ăia deja e Sauron.

| DjKeeBaB a răspuns:

Pai aceasta glanda iti face visele, adica contine toate secretele lumii, am citit o carte in care scria ca daca in fiecare seara, cand ti-e somn si vrei sa te culci, inchizi ochii si iti zici in minte vreau sa fiu constient ca dorm, vreau sa fiu constient ca dorm, vreau sa fiu constient sa dorm. Daca ai vointa si te ti vei reusi incet incet in 2 ani vei sti ca ai adormit si iti vei face propiu vis. Este o carte super interesanta si sincer eu cred ca s-ar putea asa ceva

| Crisotemi a răspuns:

Du pa mine nu exista...cred ca este o inventie._.

| adrian1981 a răspuns:

Intra pe gpogle si daca ai rabdare si te interseaza citeste puterea subconstientului meu si ati vei da seama daca vei antelege