| 4b a întrebat:

Banii reprezinta putere, dragostea este putere...ce alegi?big grin

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

''Bani is radacina orcarui rau'' -Gambathelenk

22 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu-mi plac banii cash.Prefer un cont doldora in banca si dragoste din plin,

| GeosBIOS a răspuns:

Aleg bangostea

| anyia a răspuns:

Probabil ca unii ar spune ca dragostea iti da putere sa treci peste greutatile vietii. E adevarat, dragostea te poate determina sa mergi mai departe, insa dragostea nu tine de foame, de sete, de frig. Spike Milligan spunea ca banii nu-ti pot cumpara fericirea insa pot cumpara o forma de suferinta mai placuta. Banii pot cumpara multe si este adevarat ca odata ce-i ai, ai si putere, confort, siguranta, placere. Deci orice om rational ar alege banii. La fel si eu, consider ca nu e un pacat sa fii materialist, poate fi in unele situatii chiar o calitate.

Insa banii reprezinta putere, dragostea este putere, deci...banii reprezinta dragostea!? De cele mai multe ori, din pacate, da.

| Musique a răspuns:

Cu banii faci ceva totuși, cu dragostea ..doar propoziții.

| JustmeSorin a răspuns:

Intrebarea este din start proasta. Se bazeaza pe o premisa falsa. De ce crezi ca suntem nevoiti sa alegem intre bani si dragoste? Eu unul as alege dragostea, dar asta nu inseamna ca voi fi sarac toata viata. Peace!

| Saya a răspuns:

De acord cu prima afirmatie.

| RAY a răspuns:

In viata nici un lucru nu este totul, conteaza orice lucru, cel mai important este sa incerci sa ai cat poti din toate
banii = sunt importanti in viata
dragostea = si ea e importanta
eu aleg totul

| ancaval a răspuns:

Aleg banii,pentru ca traim intr-o societate unde banu vorbeste. Nu ai bani,esti un nimeni, ti se inchid usiile in nas, umilinta curata. Ai bani, ai putere, respect, tot ce vrei. Dar totusi realizez ca dragostea e pe primul loc. Unde e dragoste nu pot fi si bani, nu se potrviesc astea doua, nu merg impreuna.Si nu stiu de ce? Daca ar merge impreuna ar fi raiul pe pamanat.No,in fine, asta e.

Numai bine!

| 1Mihai1 a răspuns:

Dragostea=banii (în niciun caz invers).

| 1Mihai1 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Scuze! Voiam să pun semnul ăsta "=>".

| Aneurysm a răspuns:

Dar cum puricii mei cumpar ciocolata cu dragoste?

| Shatteredx a răspuns:

Odata cu banii vine si puterea, odata cu puterea vin si femeile, odata cu femeile vine si dragostea, odata cu dragostea vine si suferinta, odata cu suferinta vine si comportamentul suicidar, odata cu comportamentul suicidar vine si moartea. Deci orice alegi tot mori, deci nu ma pot decide!

| mihaitaLGP a răspuns:

Bani sa fie.

| stpu a răspuns:

A naibii intrebare filosofica laughing
Banii. Cine raspunde altceva e cu siguranta mincinos.
eu vreau cash. cu remorca sa-mi aduca cineva acasa, asa cum isi aduce bunicul lemne pentru iarna laughing

| CristiSeeker a răspuns:

Banii sunt doar un mijloc de schimb de bunuri si servicii. Sunt doar niste unelte si se devalorizeaza constant si sigur.
Dragostea, pe de alta parte, este doar un sentiment, o chimie, un lucru efemer, de asemnea.
Prefer puterea pura, de a misca lucrurile si personale in jurul meu, averea in lucruri mai solide precum aurul si influenta.
Banii si dragostea se spala usor, contrar convingerilor populare, insa puterea de a misca lucruri/influenta, nu.

| Cristina45 a răspuns:

Dragoste si bani big grin

| Serenade a răspuns:

Dragoste pe stomacul gol nu se poate, deci aleg bine inteles banii.

| Mn0 a răspuns:

Se iau urmatoarele ingrediente:
1. dragoste cat mai multa
2. voita de fier
3.o sotie iubitoare si muncitoare
4.rabdare
Acum le amestecam si obtinem=>2 copii frumosi, o casa frumoasa, o masina frumoasa etclaughing +banii care iti asigura viitoru.
Ce mai vrei de atat?

| adrian873 a răspuns:

Banii, cash sa fie

| onlym3 a răspuns:

Cu banii poti face orice deci cu siguranta aleg banii (practic poti cumpara orice daca ai portofelul gros).

| Johanndjmt2 a răspuns:

Intr-o societate moderna, lipsa banilor te-ar putea distruge rapid si ai simtii efectele zile, saptamani, chiar si ani buni, dar si lipsa dragostei te-ar sorti la un chin lung si indurerat poate mai indurerat decat lipsa materiala. Concluzia : nu prea poti trai cu una dar fara alta. Decat daca gasesti o cale de ati procura hrana si imbracamintea vanand prin salbaticie Sau gasesti o cale de a trai singur (cam imposibil).

| FloryB a răspuns:

Cu siguranta dragoste... dragoste pentru banilaughing