| paulici09 a întrebat:

Buna din nou, deci dragi semeni ai mei, va rog sa ma sfatuiti cu ceva happy! Doresc sa aflu care a fost primul astronaut care a pasit pe luna in spatiul cosmic. Funda pentru cel mai clar raspunswinking

11 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Nu suntem semeni! Sau cel puţin refuz să cred asta...

| paulici09 explică (pentru Woodenpints91):

Nu te-am intrebat nimic de ce vrei tu straight face... D-nul /d-na gotic/a!

| paulici09 explică (pentru Woodenpints91):

Nu te-am intrebat parerea ta! goticule! rolling on the floor))))))))))))))))

| Purec a răspuns:

Neil Armstrong primul om care a pasit pe luna, iar primul om in spatiu, daca nu ma insel ( si sper sa nu o fac) a fost Iuri Gagarin

| paulici09 explică:

Hello! Planeta catre Woodenpints9! Eu am zis semeni si ce? Ai ceva impotriva? Goticule si cretinule!rolling on the floor)))))))))))))

| Woodenpints91 a răspuns (pentru paulici09):

Eşti certată cu limba română. Te compătimesc.

| paulici09 explică (pentru Woodenpints91):

Wa da, ce sa spun, un gotic crescut la tara. Fa, mai bine... ok?

| paulici09 explică (pentru Woodenpints91):

Fa-te, fa, ca analfabeti is... si... da?
auzi la el cica te compatimesc copil copac crescut la tara!winking

| katahd01 a răspuns:

Neil Alden Armstrong a fost un astronaut american, pilot de teste și pilot naval, cunoscut ca fiind primul om care a călcat pe Lună. Primul său zbor spațial a fost ca pilot comandant al misiunii Gemini 8 în 1966. În aceasta misiune el a executat prima conectare a două nave spațiale, împreună cu pilotul David Scott. Cea de a doua și ultima misiune spațială a lui Armstrong a fost cea de comandant al misiunii de aselenizare Apollo 11 din iulie 1969. În acest faimos "pas uriaș pentru omenire"

| multimedia99 a răspuns:

Cosmonautul sovietic Iuri Gagarin a devenit primul om care a calatorit in spatiu, la data de 12 aprilie 1961.

| gorgiiia a răspuns:

In iulie 1969 astronautul neil armstrong a fost primul om care a pasit pe luna