| xStres a întrebat:

>:" Eu sunt o fire blanda, sufletista, sentimentalista, tacuta si timida. Vreau sa invat sa ma impun.Sa arat ca eu sunt sefa, intelegeti? Vreau sa invat sau fiu dura. Vreau respect! big grin Imi puteti da niste sfaturi cum sa devin astfel?batting eyelashes >Multumesc:"Fundita >big grin

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hehe, de aia ţi-ai şi ales acest nickname?
Sper că nu vrei să te impui cum a făcut-o Hitler. Dragoste şi respect cu forţă nu se poate...
Respectul îl câştigi în timp, punându-ţi în valoare calităţile, fiind un om cinstit şi corect, tratându-i şi pe ceilalţi cu respect...

| Angel0 a răspuns:

Ti se pare ca esti blanda,sufletista,bla, bla.
Ca sa devii dura, poti incerca o crema pe baza de ciment.

| DorelSudoru a răspuns:

Daca esti asa de ce ai numele Hitler

| thealchemist a răspuns:

Te razi in cap si intri la skinheads.

| miradoniz a răspuns:

Vrei sa devii un"Hitler în fusta",dacă înțeleg bine... poate totuși ca nu ai atunci o fire chiar atât de"blândă,sufletista, sentimentalista, tăcută și timida"hee hee

| NickiMinaj a răspuns:

Bai Hitler, fii dura! nu mai intinde mana sa ceri ce vrei, ia direct.

| bebetho a răspuns:

Nu trebuie să ÎNVEŢI să te impui.Pur şi simplu să te IMPUI.
Curaj!
După cum te-ai descris nu ţi se potriveşte deloc nick-ul, aşa că ridică degetul mijlociu sus şi începe să te impui, dar nu ca Hitler.

| Dmesss a răspuns:

Elibereaza-ti latura ta fascista! big grin

| bluebios a răspuns:

Incredearea in tine vine in momentul in care te consideri sau esti superioara celor din jur prin cat mai multe aspecte. Deci ca sa-ti cresti "self esteem"-ul incerca sa devii mai buna decat cei din jurul tau pe plan material, profesional, aspect fizic etc. Oricare dintre ele sau orice combinatie dintre ele. Cum se face asta? Prin munca si inteligenta. Cea mai mare greseala care poti sa o faci este sa te apuci sa urmezi sfaturile din cartile de dezvoltare personala. Singura metoda crede-ma este ce ti-am zis eu mai sus.

| AlxMro a răspuns:

Se vede ca vrei sa fi dura, dupa nick-ul care il ai "Hitler" insa in viata noi omanei avem nevoie si de persoane sufletiste, sentimentale... de ce sa te impui si sa fi dura? iar respectul il castigi in timp prin activitatea pe care o faci zilnic, (respecta si vei fi respectat). Daca vrei sa fi dura in fata anumitor persoane pur si simplu nu te mai lasa manipulata si spuneti opinia.

| 3ntzz a răspuns:

Buna!
Pasul
1: Schimb-ti Look-ul intr-unul adecvat caracterului care ai vrea sa il ai ( dur )
2: Schimbati vocabularul, adica fara cuvinte de fetita
3: ai incredere in tine insuti
4: invata sa ai curaj!

si acum sa iti spun ce cred de fapt, doar in cateva cuvinte : Nu poti schimba ce esti, dar poti adauga cate ceva caracterului tau.
Bafta!

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa fi dura ca sa primesti respect. Poti fi blanda si apreciata.Nu iti trebuie decat incredere in tine si putin tupeu sa spui lucrurilor pe nume fara sa ranesti pe nimeni.
Bye

| YoYoLicious a răspuns:

Increderea in sine e primul pas spre a castiga respectul celorlalti. Cand ai incredere in tine, cand spui ce vrei direct, fara ocolosirui, ceilalti vor vedea in tine o persoana hotarata, care stie ce vrea de la viata, care merita respect

| loveiseverything a răspuns:

In fiecare dimineata inainte de a merge undeva te duci in fata oglinzii, faci o mutra de fata dura si spui :I'm the Boss! yeah I'm the boss!
Glumeam cu "i'm the boss" dar oricum poti sa te incurajezi in fata oglinzii inainte de a merge undeva, unora le merge asta.
Incarca sa fii mai nepasatoare, presupun ca atunci cand te certi cu prietenii iti vine sa plangi de nervi, gandeste-te la altceva in acele momente.Incearca sa spui si "nu" cand cineva te intreaba ceva, sau te roaga sa-l ajuti.Incearca sa-ti spui punctul de vedere in dicutiile cu ceilalti(colegi/prieteni) nu doar sa stai si sa asculti.
Iti poti petrece timpul cu fete "dure" poate asa devii mai sigura pe tine.
@NOname "Respectul îl câştigi în timp, punându-ţi în valoare calităţile, fiind un om cinstit şi corect, tratându-i şi pe ceilalţi cu respect... " nu sunt de acord cu tine in totalitate, daca ii tratezi pe unii cu respect se vor folosi de tine, sau te vor trata fara pic de respect. Cu unii trebuie sa fi "magar" ca sa impui respect.

Din punctul meu de vedere nu exista "fete dure" ci fete care se prefac a fi dure, fete care sunt foarte sensibile si incearca sa ascunda asta incercand sa-si fac o imagine de "fete dure" pentru a nu fi ranite.
Nu stiu cat te-a ajutat raspunsul meu dar am incercat.O zi buna!

| PotHed a răspuns:

Buna seara stimata domnisoara Hitler ^^

Cu exceptia faptului ca esti putin timida eu nu cred ca e ceva rau in asta. happy Tot ce ai tu nevoie este mai multa incredere in tine insuti! =p
Apoi, nu prin duritate, sau statut social (sefa ^^) te impui ci prin respectul care vine din partea persoanelor din jurul tau. Fa-te ascultata! dar prin alceva, nu neaparat prin ce crezi tu ca ar trebui.
Vrei respect? castigal!
Vrei sa te impui? fa-o intr-un mod placut, nu prin violenta sau alceva.
Nu incerca sa pari ce nu esti nu ar trebui sa fii dura, doar sa realizezi in constientul tau ca esti om prin urmare, ai dreptul la tot ce au ceilalti!
Sincer nu stiu daca ai inteles ce vreau sa spun, dar sper ca te ajuta in vreun fel.winking
PS. nu e categoria potrivita xD
Scuze pentru postarea dubla, aparent site-ul are ceva probleme, nu mi-a confirmat postarea din prima -.-

| PotHed a răspuns:

Buna seara stimata domnisoara Hitler ^^

Cu exceptia faptului ca esti putin timida eu nu cred ca e ceva rau in asta. happy Tot ce ai tu nevoie este mai multa incredere in tine insuti! =p
Apoi, nu prin duritate, sau statut social (sefa ^^) te impui ci prin respectul care vine din partea persoanelor din jurul tau. Fa-te ascultata! dar prin alceva, nu neaparat prin ce crezi tu ca ar trebui.
Vrei respect? castigal!
Vrei sa te impui? fa-o intr-un mod placut, nu prin violenta sau alceva.
Nu incerca sa pari ce nu esti nu ar trebui sa fii dura, doar sa realizezi in constientul tau ca esti om prin urmare, ai dreptul la tot ce au ceilalti!
Sincer nu stiu daca ai inteles ce vreau sa spun, dar sper ca te ajuta in vreun fel.winking
PS. nu e categoria potrivita xD

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna:*,aceeasi problema am avut-o si eu,de fiecare data cand ma certam cu cineva nu puteam sa fiu calma sau asa,incepeam brusc sa plang,mereu am fost timida, la locul meu sad, si mereu ma atasez de cineva atat de repede day dreaming,dar cu timpul am inceput sa nu mai fiu asa,am vrut cu adevarat sa ma schimb,in orice caz m-am schimbat,nu foarte mult dar totusi.
Cand esti in vreo situatie gen cu un baiat sau asa gandeste-te ca il placi sau asa si fii indrazneata.
Sufletista-E bine sa fii sufletista
Tacuta-Am fost,dar am invatat sa vorbesc atunci cand trebuie, si sa nu las pe altul sa fie superior fata de mine.
Imi poti da mesaj cu id tau, sa vorbim si sa iti mai dau alte sfaturi!

| TheFeeye a răspuns:

De unde atata hotarare de la o asa 'fire blanda, sufletista, sentimentalista, tacuta si timida'?
Nu stiu cine s-a luat de tine, dar nu cred ca te poti schimba asa usor.
Da stiu ca sunt mai mult off topic straight face.

| Anastasiaa a răspuns:

" Eu sunt o fire blanda,sufletista, sentimentalista, tacuta si timida ". Si de aia te cheama Hitler? il slavesti pe nerodul ala care a omorat atatia oameni?!straight face

| iulyluvy a răspuns:

Usor asa sunt si eu dar la scoala...ma pun cu cele mai dure din clasa si ii intorc un cuvant de doua ori mai groaznic de cat mi la spus ea. Uite un sfat cineva nu se poarta ok cu tine si iti spune ceva ce nu iti convine spune-i:GURA! MA PLICTI ASA CA TACI! si o sa iti cada la picioare.inca un sfat ridica chesti si incearca sa le ridiciintai cu doua maini apoi cu o mana si asa mai departe.asa te faci puternica si snopesti in bataie pe cine te supara da nu fi asa cu profesorii sa u cun om mai mare decat tine te sfatuiesc.inca un sfat.te pot ajuta cu replica astabig grinACA AI UN ZAMBET CAND CIESTI ASTA ITI SPARG MUTRA! CLAR?! sa dormi bine la noapte si nu te gandi la nimic rau ca esti o DIVA! noapte buna!

| iulyluvy a răspuns:

Usor asa sunt si eu dar la scoala...ma pun cu cele mai dure din clasa si ii intorc un cuvant de doua ori mai urat de cat mi la spus ea. Uite un sfat cineva nu se poarta ok cu tine si iti spune ceva ce nu iti convine spune-i:GURA! MA PLICTI ASA CA TACI! si o sa iti cada la picioare.inca un sfat ridica chesti si incearca sa le ridiciintai cu doua maini apoi cu o mana si asa mai departe.asa te faci puternica si snopesti in bataie pe cine te supara da nu fi asa cu profesorii sa u cun om mai mare decat tine te sfatuiesc.inca un sfat.te pot ajuta cu replica astabig grinACA AI UN ZAMBET CAND CIESTI ASTA ITI SPARG MUTRA! CLAR?! sa dormi bine la noapte si nu te gandi la nimic rau ca esti o DIVA! noapte buna!

| xCookiieMonster a răspuns:

Nu trebuie sa fii dura ca sa ti se acorde respect.tu singura prin firea ta normala sa il capeti.nu sa fii dura sau asa ceva big grin:X e cel mai bine.fi tu insuti.

| mircea_5116 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cei care se cred cineva, si pe de alta parte, sunt niste indivizi care nu au ce face, nu le dau nici cea mai mica atentie, pe de alta parte, daca la un meeting intre oameni sociabili, sti cum sa iti inpui punctulde vedere si daca sti sa socializezi si sa te faci cat mai remarcat, chiar daca nu sti prea multe, vezi tu traim in doua lumi total paralele, in care uni se face remarcat prin felulde a fii, de a se conporta si, de a vorbi, iar pentru alti este de ajuns sa fii smecher de (cartier), felul de a fii, si de a comunica este cel mai important, crede-ma, o seara buna

| roobbby a răspuns:

nu stiu cum sa zic... Fi tare in gura!laughing Fi nepasatoare mai mult

| T0xikBarbie a răspuns:

Buna!
Invata sa devii o persoana care se bazeaza pe ea.
Spune ce gandesti. Daca o fata face fite pe langa tine, fa si tu pe langa ea. Cine e cumsecade cu tine, asa sa fi si tu cu el/ea. Cine e rau cu tine si tu sa fi asa cu el/ea. Tine minte : In lume exista doua feluri de oameni : Cei care te plac. Si cei care se duc dracul ` oh go on. Nimeni nu e seful / sefa ta. Pastreaza privirea de fata dura, provocatoare. Tarfelor aratele ca tu esti sefa si ca te doare'n spitz de ce zic ele. Nu lasa barfele sa te descurajeze. Ai incredere in tine. Da'le mereu replica. Nu stiu', sper ca te'am ajutat. Succes! :*. Numai bine.

| xStres explică:

Scuze big grin stiu ca nu e categoria potrivita, dar am ales-o fiindca numa aici cred ca pot primii raspunsuri 'inteligente' ca sa zic asa.In celalalte categorii am observat ca se dau doar raspunsuri inutile si superficiale.

| xStres explică:

InfectiousImbecility : Stiu ca nu o sa ma schimb peste noapte.happyO voi face in timp. Si nu s-a luat nimeni de mine.Pur si simplu m-am saturat sa fiu "fata cuminte".

| xStres explică:

Nu vreau sa ma impun ca Hitler laughing. Aia e doar o alta curiozitate de-a mea.

| xStres explică:

Tocmai am spus de ce laughing

| xStres explică:

@Anastasia: N-ai inteles.Pa!