| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti o fire timida, supusa, tacuta sau autoritara, dominatoare?

12 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu mă încadrez în vreo extremă.

| Drimmero a răspuns:

Supus nu, tacut depinde, stiu sa tac cand e cazul, dar de fel sunt vorbaret, nu-mi plac oamenii autoritari, adica sa tipe la mine sau sa se creada prea destepti cand nu e cazul, nu de alta dar vor da de un capos si le tin contra pana cand nu se ajunge nicaieri. Autoritar nu sunt nici eu, cum nici mie nu-mi place sa primesc ordine, nici la mine n-ar fi ok sa fac aceleasi lucruri. Dominator depinde de situatie, uneori e ok sa preiei si controlul situatiei, sa fii ala de la carma, papusarul cum s-ar zice.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da happy

| CostinAlamariu a răspuns:

Dominatoare in general

| gemeni6226 a răspuns:

Nu sunt timida nu sunt supusa dar stiu sa tac cu orele daca in jurul meu se vorbeste aiurea nu intru intr-o discutie ce nu ma intereseaza.Pot fi foarte autoritara daca simt ca imi sunt incalcate drepturile sau daca cineva incearca sa ma calce in picioare.Dominatoare nu cred ca e cazul sa fie un om inteligent deoarece un om inteligent poate sa domine fara a fi dominator prin cistigarea respectului cel putin eu recunosc superior un om mai bun ca mine si care are mai multe calitati bune decat am eu.

| Apokales a răspuns:

Mai ai sa ne intrebi de prieteni, rude cum le cheama pe unde stam, avem camere instalate prin curte, casa. Daca ar fi sa ni se taie un deget cu care am vrea sa incepem. Si nu in ultimul rand, daca nu vrem un mic imprumut. laughing
Oricum, sunt timid, nu-s supus, tacut da, dominator/autoritar doar cand simt cutitul in coaste, sunt rabdator si empatic.

| NotNamed a răspuns:

• timid: da.
• supusa: nu, introvertit.
• tacut: da, imi place linistea.
• autoritar: da
• dominator: inca nu stiu sa raspund, depinde cu ce ma aleg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In majoritatea timpului a 2-a varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puțin din toate în funcție de circumstanțe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A doua varianta.

Dacă aș răspunde, nu aș face nimic altceva decât să validez o falsă dihotomie.
Nu se exclud unele pe celelalte și mai sunt și alte variante posibile.
Singurul răspuns corect este: da, și nu numai.

| andreilittle a răspuns:

Nu stiu daca ma incadrez intr-o anumita categorie, dar presupun ca inclin spre timid si supus.