| Tyberiu2000 a întrebat:

Aș dori să știu dacă aș putea apela cumva la o revistă să-mi publice o teorie. Teoria este pe domeniul fizici, de-asta caut o revistă sau o editură de fizică care mi-al putea-o publica.Nu caut să primesc dar nici dau bani. Dacă m-ați putea ajuta aș fi recunoscător, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Stiinta functioneaza prin peer review. Adica pe scurt tu aduci in fata o teorie dupa care niste alti fizicieni o evalueaza critic. Pentru inceput cauta un forum online de fizica si posteaza acolo, vezi reactiile si comentariile celor avizati

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Inainte sa publici ceva, fa tot ce iti sta in putinta sa iti protej teoria si sa poti demonstra ca e a ta.In lume sunt multe persoane mai putine oneste!

| Tyberiu2000 explică (pentru MskDesign):

Dar ce mai exact aș putea face?

| BitKode a răspuns:

Incearca la Evrika, eu sunt abonat la revista si din cand incand mai trimit probleme. happy

| Tyberiu2000 explică (pentru BitKode):

Mersi,dacă merge sper să mi-o și accepte.