| analia_6778 a întrebat:

Care sunt citatele voastre preferate?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

"Nu trebuie sa traiesti in cer ca sa fi inger, nu trebuie sa gandesti la fel ca sa fi liber, nu trebuie sa fi bogat ca sa fi om.Ai uitat? Poti sa dai mat si cu un pionwinking"

Elianna
| Elianna a răspuns:

"Arheologul este cel mai bun sot pe care poate sa-l aiba o femeie.Cu cat femeia imbatraneste, cu atat sotul este mai interesat de ea"! Aghata Christie

| bOse a răspuns:

"Esti prost, n-am ce-ti face "

| Just mE:x a răspuns:

Pai:
"Doar timpul te deprima, in res ramai la fel de frumoasa:-x"
"Nu pune mana. Ai bagheta magica dar nu tu esti zana"

| dede070707 a răspuns:

Talentul e 10 la suta inspiratie si 90 la suta transpiratie.
Nu plange ca s-a terminat, bucura-te ca s-a intamplat.
Lasa-te dus de val ca alata data, chiar daca nu mai suntem ce am fost odata
Doar in 2 am inceput povestea asta
Dar tu esti indiferent se pare ca ai uitat toate clipele frumoase care ne-au legat
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, iar daca am pierdut inseamna ca nu mi-a trebuit.
***Cei care nu plâng niciodata au sufletul plin de lacrimi.

Sunt om. Deci râd si plâng cu-acelasi fel de lacrimi.***
Oare timpul va schimba ceva? va schimba multe dar nu ma va face sa te iubesc mai putin...
Si daca El n`o sa`mi mai zica: " Noapte Buna! " si daca nici pe strada n`o sa`mi mai zica : " Buna! ". Am prieten care ma suna si`mi zice : "Fata esti de`o 1000 de ori mai buna"!

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

"Mă domină ceea ce simt, nu ceea ce gândesc."(O.Paler)

"Dati-mi un muzeu si eu o sa il umplu".(Picasso)

"Nu contează unde te afli numai să trăieşti, să trăieşti, să trăieşti! Oricum ar fi viaţa – dar să trăieşti!"(Dostoievski)

"De-atingi, poţi face moarte. Posezi doar stând deoparte!"(Tagore)
"Ai sperat, ai visat, ai pierdut. Ce conteaza? Mai poti pierde, mai poti visa, mai poti invinge! Asta conteaza!"(Aurelian Silvestru). Sper sa-ti placahappy

| Anabeth a răspuns:

Pai ar fi unul...
" Viata e aiurea si apoi mori...mda as vrea eu sa fiu atat de norocoasa " laughingrolling on the floor
Si altul:
" Dragostea este un munte pe care il urci razand si il cobori plangand". ( crede-ma am incercat si e bun happy sad)

| any_4173 a răspuns:

"Unicul gând al vieţii mele este el. Dacă totul ar pieri şi n-ar rămâne decât el, eu aş continua să exist; iar dacă totul ar rămâne şi el ar fi nimicit, universul s-ar transforma într-o uriaşă lume străină mie şi mi s-ar părea că nu mai fac parte dintr-însa. Iubirea mea pentru el e asemeni stâncilor eterne de sub pământ: nu prilej de încântare, ci necesitate. Eu sunt El. El e mereu, mereu în mintea mea, nu ca o plăcere, aşa cum nici eu nu sunt o plăcere pentru mine însămi, ci ca propria mea fiinţă."(Emily Bronte-La rascruce de vanturi)

"Lacrima este distilarea sufletului. Este cea mai profundă emoţie a inimii umane exprimată in soluţie chimică. Este un extract concentrat, este produsul final al căderilor şi al suferinţelor. Lacrimile adevărate nu sunt un camuflaj, ci sunt tabloul sufletului desenat pe pânza emoţiilor. Ele sunt portretul celor mai adânci aspiraţii umane."