| Dodon_Tamara_1997 a întrebat:

Ce credeti despre clonare? Sunteti de acord sau nu?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Eu sunt de acord, dar mai trebuie imbunatatita mult. Acum depinde si daca vorbim despre clonarea animalelor sau a oamenilor. Clonarea animalelor se practica deja la scara larga, si nu prea sunt multe obiectii. Clonarea oamenilor e un subiect mai sensibil, pentru ca se creeaza impresia ca cineva se joaca cu viata unui om in laborator. De aceea, eu cred ca stiinta mai trebuie sa avanseze putin, si dupa ce vom perfectiona clonarea animalelor, vom fi siguri ca putem clona si oameni fara ca acestia sa fie supusi unor riscuri prea mari.

13 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Eu m-as clona doar ca sa fac sex cu mine.

| sabin89 a răspuns:

Cutia Pandorii oricum este deschisa. Omul, si sa vrea, nu se mai poate abate de la calea spre autodistrugere.

| Narcis2007 a răspuns:

Eu sunt de acord

| Narcis2007 a răspuns (pentru Narcis2007):

Doar ca momentan sunt riscuri foarte mari

| Kaℓi a răspuns:

Nu.
Oricum cica suprapopularea o sa fie in curand o problema.

| αndï a răspuns:

Sunt de acord... dar
1- nu cred ca e posibil sa clonezi un om in starea in care este in momentul clonarii, trebuie mai mult decat un corp fizic pentru a exista viata
2- nu ar avea nici un rost

| AragorN88 a răspuns:

Asa ca subiect de cercetare stiintifica, nu as fii impotriva. Clonezi un om, sa zicem, si cam atat, mare lucru nu ai de castigat decat ca ai reusit sa clonezi un om si bifezi acolo la lucruri facute de stiinta. Nu vad niciun folos practic.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună, sunt de acord, dar nu văd rostul.

| aumih16 a răspuns:

Cunosti cazul celebrei oi dolly! aia tot asa a fost propusa pentru clonare! si a fost clonata! doar ca era animal nu om!

| Theo94 a răspuns:

Daca a avansat destul da sunt de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de clonare. daca e de divertisment nu sunt de acord.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Ma lasa rece.

| CISCO a răspuns:

Spune-mi si mie cum se poate clona un om. si daca stii cum se cloneaza omul inseamna ca noi totii depe acest pamant suntem creati prin clonare si pe urma clonele sau babadit si sau realizat copii famili deci sunt curios o clona poate manca, poate procreea daca spui ca da e grav rau ca ai dat raspunsul cum ca rase extraterestre se joaca cu noi cum doreste ne introduce in memorie lucruri dorite de ei suntem praffffffffff la materia extraterestri printre noi.