| cristi_7975 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi viata?

9 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Cel mai frumos si mai minunat lucru din lume, daca nu m-as fi nascut, nu as fi avut prieteni, nu as fi vazut atatea peisaje, mai ales iarna (zapada) si lucruri frumoase, nu as fi auzit sunetele frumoase ale valurilor, pasarilor, n-as fi simtit nisipul printre picioare, deci este foarte frumoasa viata si merita traita.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragosgan a răspuns:

Pai pentru mine viata inseamna o stare in care poti face ce vrei.este o stare dupa cum am spus, nu o traire adevarata.Pentru ca o traire adevarata ar fi ca o viata infinita, vesnica.
Cand vom murii vom afla cu totii adevarul.

| Himura a răspuns:

Dumnezeu. Hristos Dumnezeu a spus,, Eu sunt calea, adevarul si viata,,. Si adevarat este cuvantul Lui, Cel ce este de o fiinta cu Tatal si cu Duhul Sfant, Dumnezeul nostru, Cel vesnic minunat.

| cretzufinish a răspuns:

Arta de a trai happy

| doar.eu a răspuns:

Consider ca viata este un dar de la Dumnezeu, care este subapreciat.Majoritatea dintre noi nu traim, ci doar EXISTAM.sau "ne amanam" viata. iar cand imbatranim regretam lucrurile nefacute
[" Nu este lucru intelept sa spui: "voi trai"; viata de maine este prea tarzie - traieste azi!" ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider viata un dar. Daca nu eram in viata nu imi mai cunosteam familia. nu mai simteam ce simt astazi. (Si nu mai aveam nici iepurasii pe care ii am azipuppy dog eyes )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata este pentru fiecare purtarea crucii pina la capat...

| spiderbeast a răspuns:

"Viaţa înseamnă a transforma constant în lumină şi flacără tot ceea ce suntem şi tot ce întâlnim." (Fr. Nietzsche)