| RorySan a întrebat:

Hi TPU!
Voi ce parere aveti despre supranatural?
Unii spun ca totusi exista in aceasta lume ceva a daca nu ar fi nu s-ar povesti
Voi ce parere aveti?
credeti ca totusi exista ceva mister in aceasta lume

13 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Supranatural = orice nu putem explica pentru ca mintea noastra inca s`a intalnit cu asa ceva. Asta insa inseamna ca nu exista? Daca de exemplu vezi un pom, apoi te intorci cu spatele incat sa nu-l mai vezi, inseamna ca el nu mai exista? Cam asa este si cu supranaturalul.Sunt doar lucruri nevazute inca.

| UnBroken2016 a răspuns:

Imi placea serialul, pana la sezonul 8 asa. Cat despre realitate, povesti pentru copii sau oameni tampiti.

| RorySan explică (pentru UnBroken2016):

Aha
Nu stiu serialul nu l-am vazut.
Cateodata ma mai intreb si eu.
Multa lume isi spune parerea doar atat.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru RorySan):

Pai cam asta am facut si eu. De mic copil nu am crezut in rahaturile astea. Cand incercau ai mei sa ma sperie ca e bau bau sub pat, cum plecau eu il cautam laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Supernatural the animation ai incercat? laughing e anime pe baza serialului, are aproximativ 25 de episoade parca, si eu zic ca merita vizionat. happy

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea ma omor cu alea. In afara de Death Note nu mi-a mai placut vreunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar exista doar oameni de ce ar fi asa mare toata galaxia, tot universul? Eu cred ca exista demoni, ingeri, fantome bune, fantome rele, extraterestrii buni, extraterestrii rai, dar si o forma de viata superioara celorlalte (caruia multi ii zic Dumnezeu).

Ma crezi sau nu, am vazut un OZN cand aveam vreo 6-7 ani, si o fantoma cand aveam 12-13 ani big grin Acum nu stiu, poate a fost doar imaginatia mea, poate nu, dar la momentul acela, eram sigur de ceea ce vad...

| RorySan explică (pentru anonim_4396):

Multi ar spune ca a fost doar imaginatia ta.
Dar nu te judec.Nu se stie niciodata.
Asa-i de ce este galaxia asa mare.
cred ca totusi exista ceva dar poate la un moment dat se va afla adevarul.
pana atunci...

| UzOm a răspuns:

Faptul ca te-ai nascut e ceva supranatural.

| HandaSei a răspuns:

Oamenii cred că știu totul... dar totuși nu știu nimic! rolling on the floor Universul ăsta e mare și cine dracu mai știe ce e prin el...

Personal cred că este posibil absolut orice! Și în același timp cred totuși că absolut orice poate fi explicat logic!

Asta chiar dacă nu ne stă nouă în puteri să o facem... nu există nimic care să nu aibă o explicație! Părerea mea. happy

| ksaoswh a răspuns:

Eu sunt de parere ca exista avand in vedere ca in familia mea au fost cateva intamplari supranaturale.

| Nicoleta4000 a răspuns:

Chiar cred in asta, mie mi s-a intamplat! Am facut spiritizm impreuna cu o prietena! Dupa aia au inceput sa cada lucruri din mansarda!
Funda
?