| adi_9709 a întrebat:

Ce parere aveti despre extraterestri? Exista? Am inteles ca a aparut o planeta pe nume "ummo", acolo ar locui ei!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista extraterestrii! Dumnezeu ne-a creat doar pe noi. OZN-urile care au fost vazute de-a lungul anilor sunt fie masinarii special create pentru a manipula oamenii, fie aratari dracesti. Stati cuminti.

| spacewalker a răspuns (pentru anonim_4396):

Oare cat de imbecil sa fii sa crezi ca noi suntem singuri in Universul asta? E ca si cum ai spune ca exista doar un om pe Terra. Mai lasati Biblia si Iisusu, nu duc la nimic, decat la prostie. Tu nu vezi cum gandesti? Explica de ce copiii aia din Africa mor de foame? Ca exista un Dumnezeu? Daca ar fi asa fac ceva pe crucea lui, nu accept asta

17 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Da

| Andrei7520152 a răspuns:

Asta a fost superb! oznuri sunt "aratari dracesti" laughing ma rog, eram de parere ca prin definitie sunt obiecte zburatoare -neidentificate- bine ca le'ai identificat pentru noi. scuze, dar a fost prea tare. si adi, cauta si parerile unor specialisti pe tema asta

| Polaris a răspuns:

@Efrumuseti - M-am plictisit de Gandalfu' ăsta din ceruri, nu băgaţi şi voi un Shiva, un Allah, ceva, acolo?

| CobraLeon a răspuns:

@Efrumuseti Retardat mai mare rar vezi...Nu stiu cum i-ai putut da fundiza...

| VladSilviu a răspuns:

Extraterestrii exista in proportie de 100%! daca sunt dovezi ca pe marte AR fi existat apa, unde-i apa ii si viata, ganditi-va ca acest univers e infinit in timp si spatiu, milioane de ani luma pana la cea mai apropiata galaxie, deci :
1. oamenii nu vor ajunge niciodata pana acolo, aici fiind vorba de timp.
2. Extraterestrii ne vor gasi pe noi, nu noi pe ei deoarece suntem de putin timp,, in viata,, iar ei pot fi de ex cu 80 de mil de ani inaintea noastra. ganditi-va cat de evoluati am fi noi daca am fi pe + cu 80 de mil de ani, acesti 80 de mil de ani i-am pus ca exemplu ca se poate sa fie mult mai mult!
In concluzie sa nu mai tocesc tastatura degeaba extraterestii exista!

| Bastet a răspuns:

Cum dracu ai dat fundă acelui răspuns?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, pe fiecare planeta cu o sansa minima de viata ar putea evolua o mare varietate de creaturi.
@Efrumuseti
Dmnezo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Bni7s3Y95kA

Serviciile de informatii, alaturi de diverse grupuri care ar conduce lumea din umbra, sunt singurele entitati organizatorice care cunosc adevarul despre fenomenul OZN, cu toate implicatiile acestuia în trecutul, prezentul si, mai ales, viitorul omenirii. Aceasta este o ipoteza des invocata de catre adeptii teoriei conspiratiei.
Teoria presupuselor colaborari secrete intre guvernul SUA si extraterestrii a fost sustinuta, mai ales in anii 80, si de catre Milton William (Bill) Cooper, subofiter in Air Force. El afirma ca in perioada 1970-1973, pe cand lucra pentru comandamentul flotei militare din Pacific, a avut acces la doua materiale: Raportul nr.13 al proiectului Grudge/Blue Book si un rezumat privind operatiunea „Majority" – care ar fi fost legata de un grup oficial ultrasecret MJ-12, pentru gestionarea relatiilor cu extraterestrii). In „Raportul 13" s-ar fi gasit date privind prabusiri de OZN-uri, cadavre recuperate, extraterestri vii, fotografii, rapiri, analize ale OZN-urilor, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tehnologie in schimbul oamenilor

Conform declaratiilor lui Cooper, ar exista trei rase de extraterestri cu care americanii ar fi in contact. Declaratiile lui se alatura surselor cotate a fi "cu credibilitate indoielnica", care au sustinut, de-a lungul timpului, ca structuri din CIA si departamente speciale ale U.S. Army au o indelungata relatie cu trei specii de fiinte extraterestre care, dintre toate natiunile lumii, ar fi ales sa intre in contact doar cu americanii: Reptilienii (botezati astfel datorita pielii lor), "Conformatorii" (fiinte vii "bazate" pe siliciu), si "Micii Cenusii" (cunoscuti si sub numele de Ebeni, care ar fi originari din sistemul solar Zeta Reticuli, umanoizi mici de inaltime, cu pielea cenusie, capul voluminos si ochi mari, asemanatori cu aceia ai unei insecte).

Bill English, ofiter de contrainformatii in cadrul „Beretelor Verzi", afirma si el ca a vazut Raportul 13, un material de 624 pagini, realizat aparent in 1953 si "adus la zi" in 1969. Cooper si English sustin ca in 1964, la baza Holloman, s-a incheiat o intelegere prin care extraterestrii promisesera un aport de tehnologie, in schimbul permisiunii de "a rapi" oameni in vederea unor experiente. In virtutea aceleiasi intelegeri, guvernul american urma sa construiasca un numar de baze subterane in care sa fie gazduiti extraterestrii, impreuna cu navele lor, si unde sa aiba loc schimburile de informatii tehnologice.

Marelui public nu trebuia sa i se divulge nimic despre toate acestea. Cooper afirma ca in 1972, extraterestrii se aflau deja in cinci baze subterane ale armatei din SUA: New Mexico, Nevada, Utah, Colorado, Dulce (New Mexico). Guvernul ar mai fi realizat, in acelasi scop, zeci de orasele subterane, amplasate la mare adancime sub pamant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mutanti sau hibrizi

Aviatorul John Lear declara, în anii 80, ca detine informatii ca guvernul SUA "a vândut rasa umana unor extraterestri care ne vor raul". Lear, fiu al unui faimos inventator si constructor de avioane, a zburat cu peste 160 de tipuri de avioane, a participat la mai multe misiuni CIA, a doborât de repetate ori recorduri de viteza si era singurul pilot din lume care detinea toate tipurile de certificate de zbor eliberate de Federal Aviation Administration. El sustinea ca în laboratoarele subpamantene multietajate de la Dulce, din nordul statului New Mexico, dar si în alte baze, se afla mii de extraterestri, care efectueaza experimente sinistre pe oameni si pe animale, între care "crearea unor mutanti sau hibrizi între fiinte umane si extraterestre". Tot acolo ar trai conform lui Lear, un mare numar de specialisti pamanteni, "închisi probabil pentru totdeauna" (conform spuselor aviatorului, în 1979, la baza Dulce ar fi izbucnit chiar o revolta, inabusita in sange).

Conform declaratiilor aviatorului, între 1979 si 1983, grupul MJ-12 a început sa regrete colaborarea cu extraterestrii, dar era prea tarziu. Rapirile erau mult mai numeroase decat se convenise, în schimb tehnologiile primite erau simple surogate, foarte departe de performantele vehiculelor si ale armelor de care dispuneau rasele din Univers. În consecinta, guvernantii ar fi luat decizia realizarii unor arme defensive, prin care pamântenii sa poata distruge navele venite din Cosmos. Acesta ar fi fost adevaratul mobil al programului Initiativa de Aparare Strategica „Razboiul Stelelor" ("interfata" programului fiind apararea contra rachetelor nucleare sovietice). Conform blogurilor si forumurilor adeptilor teoriei conspiratiei, în ultimii 50 de ani ar fi existat peste 300 de întâlniri cu caracter confidential între extraterestri si reprezentanti ai guvernului american.

| adi_9709 explică:

Aha,deci nu mai trebuie sa cred in astea!

| YoMsG a răspuns (pentru adi_9709):

Extracterestii teau creat

| King9 a răspuns:

De ce trebuie neaparat sa credem ca extraterestri sunt rai si uriti poate ca mai sunt planeta care sunt locuite tot de oameni ca noi dar mai evoluati din punct de vedere tehnologic

| akatsuk1 a răspuns:

Off... in primul rand unii nu stiu ce inseamna extraterestrii. uite deci adi daca ai gandi putin logic nai mai intreba, gandeste-te si tu putin la cate boabe de nisip sunt pe planeta noastra atatea planete si galexii exita in spatiu si pot spune ca pe fiecare din ele sunt diferiti "extraterestrii" care sa se adapteze la mediul ei adica lumea e mare si gandeste-te poate nu sunt E.T mai destepti ca noi dar sunt E.T care nu se vad pe ochiul liber gen gandeste-te ca daca sau gasit viata unor mici bacterii chiar si la polul nord de ce n-ar exista si in alta parte si fac un apropo suta la % sigur daca acum nu sau gasit E.T(dar exista) in timp se vor gasi de exemplu Terra a fost creatadin cauza Big-Bangului asa se poate creea alta planeta tot din cauza unui big bang care ar cauza o modificare in centura de asteroizi si inca ceva gandeste-te ca acum mult timp existau dinozauri pe Terra, iar dar din cauza Armageddonului am aparut noi si te asigur ca planeta noastra nu va exista la nesfarsit saun 99% sanse sa mai fie unul in viitorul apropiat si sa apara vietati care sa se adapteze la acel mediu, si cum sau gasit fosile de dinozauri asa vor gasi si cealalta "serie" de oameni fosilele noastra (scuze ca ma abat de la subiect) dar si asta are o legatura cu e.t si daca ar fi sa iti explic mai multea cred ca as incepe romane. fundita?

| adriana_3018 a răspuns:

Cne ziceti ca nu exist extraterestrii.va inselati. exista si o zic cu cea mai mare incredere.sunt 100% sigura.si vb la modul cel mai serios. exista.o sa vedeti cei careziceti ca nu exista...o sa va lamuriti.nu ma intrebati de cesunt asa de sigura.pur si simplu va zic ca exista.mai mult nu se poate.