| xxxxxxxxxxxxxx a întrebat:

Ce te face fericit ?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Faptul ca mi s-a dat ocazia sa ma bucur de viata, sa experimentez binele si raul, tristetea si fericirea.

37 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cat despre mine fericirea mea este sa ma apropii de Domnul.Este este sursa fericirii si a bucuriei.De la El am pacea.De la El vin toate lucrurile bune.El mi-a dat o familie frumoasa, El ne poarta de grija.El mi-a pregatit un loc in cer.

| mihaibrasov a răspuns:

Zborul. Momentul in care devii un punct de lumina intr-un plan al constiintei tale si poti face orice, mai ales sa zbori. E probabil cea mai faina senzatie pe care o pot trai, din pacate, momentan, nu prea des.

| wales a răspuns:

Proverbe 16:20 Cine cugetă la Cuvântul Domnului găseşte fericirea, şi cine se încrede în Domnul este fericit. –

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Puterea de a ii darui in primul rand lui Dumnezeu orice sentiment si de a ii multumi pentru ca mi L-a dat, fie ca este un sentiment pozitiv sau negativ.

| MeScorpion a răspuns:

O sticla de vin bun si un sex oral.

| DorelSudoru a răspuns:

Daca ai doar cateva momente de fericile nu le mai trai si pe alea pentru ca o sa-ti aduci aminte la tristete si nu e bine...pe ideea asta merg eu deci fericit nu pot niciodata ca pot sa fiu. poate doar binedispus

| ania a răspuns:

Iubirea lui Dumnezeu.Niciodata nu m-am simtit mai fericita decat atunci cand Dumnezeu mi-a daruit darul prezentei Lui.

| Skylar a răspuns:

O halba de bere in podu' vesel si o tigara ceruta de la o roscata tongue

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Un suflet cald.

| Dmesss a răspuns:

Faptul ca tu nu esti mai prost ca mine.

| AG a răspuns:

Sunt fericita atunci cand mi se intampla ce imi doream sa se intample. Cand am langa mine persoana draga, cand sunt alaturi de familie si cand in jurul meu sunt doar oameni buni. Da stiu, poate parea utopic. Sunt fericita atunci cand privesc apusul si rasaritul, cand ma plimb noaptea si meditez la ce am facut cu o zi inainte. Sunt fericita cand ascult muzica, cand urmaresc o piesa buna, cand citesc, cand ma deconectez de lumea mizera si ipocrita in care traim.
Pe scurt: sunt fericita in basmul pe care incerc sa il traiesc zilnic. In lumea mea, fara manele, ipocrizie, fite si figuri. Sunt fericita atunci cand vad ca oamenii stiu sa aprecieze ceea ce merita apreciat.

| solumaam a răspuns:

Cand intru pe TPU si nu gasesc intrebari idioate laughing

| ELLSSA a răspuns:

Fericita si implinita as fi cand nu ar mai exista rautatea pe acest Pamant.Simt ca ne mancam de vii.
De unde atata rautate nu inteleg! De unde vine si cine o sustine?

| Licuriici a răspuns:

Sanatatea!
Si prezenta unei persoane dragi! happy

| Lluvia a răspuns:

Uneori e de ajuns un zambet ca sa fiu fericita mult timp:X!

| DanDannn a răspuns:

Prezentul(abstract), viata,binele, iubirea, convorbirile cu persoane aproapiate

| DenisaAbdn a răspuns:

In momentul asta, o cafea tare cu frisca si ciocolata amaruie. Maine, cine stie...

| Schmuky a răspuns:

Cand vin acasa, si catelusul meu ma asteapta dand din coada si privinduma cu ochii lui mari si calzihappy

Răspuns utilizator avertizat
| raluca0306 a răspuns:

Cand persoana iubita imi zice,, te iubesc'' tongue
love struck si atunci cand prietenii si familia sunt alaturi de tine, te sprijinahappy
si cand toata lumea e fericita happy

| SilviaBlur a răspuns:

Sunt fericita cand ma trezesc si realizez ca exist pentru a schimba si pentru a lasa ceva in urma mea. Si bineinteles, cand imi dau seama cat de norocoasa sunt, pentru ca pot munci pentru a face cele de mai sus, si nimeni altcineva nu le poate realiza in locul meu.

| everyyoueveryme a răspuns:

Un zambet happy

| AlWaYsSmYlE a răspuns:

Lukrurile mici de zi cu zi :X

| Oxanna a răspuns:

Pai...sunt fericita pentru ca cineva acolo.sus a considerat ca merit sa expermintez viata asta asa cum e ea cu bune cu rele. mi-a fost dat sa cunosc frumosul binele, dar si durerea si tristetea. sunt pur sh simplu fericita cu am cunoscut lumea astalove struck asa cum e eahappy

| Georgianaax a răspuns:

Linistea, lumina, soarele, caldura, viatabig grin

| ღdiaღ a răspuns:

"Scoala" nu sun o tocilara, dar imi place.

| Simona a răspuns:

Faptul ca sunt sanatoasa, ca parintii si fratii mei sunt sanatosi!

Altceva mai mult ce as vrea?

Ii am pe cei dragi langa mine, inclusiv iubitul meu!

:*:*

| Beatrice_5910 a răspuns:

Fericita sufleteste : cand vad persoana ca ajuta animalele si le ofera dragoste,la fel si cu batranii
Fericita material vorbind : nachos sadsadsad,mc, kfc, ciocolata ( sunt usor de multumit... sper ca intr-o zi sa nu dvein obeza ) aaaa si cosmetice big grin