| Terentee22 a întrebat:

Cine credeti ca minte mai mult, femeia sau barbatul? am vazut-o azi pe una machiata sa para mai frumoasa, avea coc si tocuri sa para mai inalta si imbracata bine sa arate mai atragatoare la corp. ea nu avea practic nicio forma feminina(sincer mai mare aveam eu pieptul decat ea), daca o dezbracai si-i faceai un dus cred ca o luai la fuga sa moara ma-sa...dar cu toate astea, toti ne uitam la ea pentru ca ne dadea impresia ca arata bine! dar de fapt noi eram mintiti, pacaliti.
barbatii mint mult cu vorbe, femeile cu imaginea. care-i mai grav? big grin

29 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu mint cu imaginea atat timp cat stii unde sa te uiti. Si cine mai e orb azi, cand fetele tunate se recunosc de la o posta?
Ce ai vazut tu azi macar era naturala... apreciaza asta! big grin
Barbatii mint! Daca vrei sa nu auzi minciuni, nu intreba nimic!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

"De cele mai multe ori, când o femeie minte, măcar un bărbat e fericit..." big grin

| Exilee a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Frumoase cuvinte.

Apropo, nu ti se pare ca ai folosit cam mult machiaj? thinking Poza ta este... WOW!

| AwaZoh98 a răspuns (pentru Exilee):

laughing Ce raspuns amuzant ai dat.

P.S. Imi pare rau ca nu ti-am raspuns, dar statusul de junior nu-mi permite sa trimit mesaje! Si da, '98 e anul nasterii mele!winking O seara buna, iti doresc! big grin

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Exilee):

Neah, am folosit putin machiaj! N-am vrut sa va speriihee hee
Puti rujulet, putin creionas pentru ochi...sa-i pun in evidenta laughing

| MenInShadow a răspuns:

Fetele mint cu imaginea, pentru ca barbatii se lasa mintit de asta, majoritatea ne uitam la o femeie care arata bine, si este nevoita sa minta, altfel, nu prea primeste atentie.
Barbatii mint cu vorbe, pentru ca femeilor le place, si accepta asta.
Crezi ca este vina noastra ca mintim, a oamenilor, sau e vina noastra ca acceptam aceste minciuni?
Eu zic, parerea mea, ca este vina noastra cei care acceptam, daca nu ne-am mai uita deloc la fetele astea machiate, cu tocuri, etc etc, ele nu s-ar mai chinuii atat, iar daca fetele nu ar mai accepta toate vorbele astea mincinoase, si nu s-ar mai lasa "vrajite" de ele, noi n-am mai mintii asa mult femeile.
E o vina egala, si a celor care mint, si a celor care accepta aceste minciuni.

| Adry05 a răspuns:

La voi, bărbaţii. Femeiile mint cu un motiv, acela că ştiu că toţi bărbaţii se uită prima dată la corp, puţini sunt cei care vor să cunoască şi personalitatea acelei fete. Şi dacă n-avea forme, asta însemna că trebuie să se arate aşa plată sau cum era? Fiecare femeie încearcă să-şi etaleze calităţiile iar defectele să le ascundă sau măcar să le diminueze efectul. Deci, femeiile mint din pricina voastră şi totuşi tot ele sunt vinovate. Şi la urma urmei, ele nici măcar nu sunt conştiente de astfel de lucruri. Eu de exemplu, nu m-am gândit niciodată că purtând o ţinută mai elegantă sau ceva care să mă facă să par mai 'formată' ar putea însemna că mint, şi sunt sigură că multe din cele ce au citit această întrebare habar n-aveau. Totuşi, interesantă întrebarea, chiar dacă eu ca fată m-am simţit puţin jignită. happy

| Terentee22 explică (pentru Adry05):

Ei bine, daca nu ai gandit niciodata asa, ti-am deschis eu o noua lume...fie ea si rea laughing sunt bun la asta

| RAY a răspuns:

Femeia e sfanta nu minte niciodata ea spune mereu adevarul

| Mădă0611 a răspuns:

E un cerc vicios. Treaba e simpla in problema ta: femeile se indragostesc de ce aud, iar barbatii de ce vad, de aceea barbati mint si femeile se machiaza. In rest, se minte in functie de interese, logic. As fi vrut sa apar femeile, ca eu nu ma machiez, dar pitzipoancele "ie" "femei"..., noroc laughing, asa nu se amesteca rasele, pitzi + coca = love, sau cum scria pe un bloc, = un copil negru

Daca ai sti cat ma bucur ca sunt barbati care mint cu imaginea, if you know what I mean devil Indiciu: bisturiu.

| Terentee22 explică (pentru Mădă0611):

Pai iti inteleg bucuria, adica ce femeie nu ar fi incantata de o maaare minciuna d-aia?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Terentee22):

Nu, ma refeream la operatiile de schimbare de sex laughing) devil Am vazut ex baieti mai frumosi decat multe fete. Cica femeile vor bani si barbatii sex, asa e povestea. Daca n-ai bani, poti sa fii sigur ca nu te minte daca iti spune ca tine la tine, dar daca esti fata si esti frumoasa, cum poti sa stii ca nu te minte? N-ai cum, asa ca baietii merita sa dea peste "fete" din alea cum ziceam mai sus. laughing

| Terentee22 explică (pentru Mădă0611):

Stiu la ce te refereai dar speram sa te trag un pic de limba ca sa aflu cum iti place, ce iti place laughing)

| dragos9234 a răspuns (pentru Mădă0611):

Tot n-am inteles...
Si tu minti cu imaginea?

| Mădă0611 a răspuns (pentru dragos9234):

"As fi vrut sa apar femeile, ca eu nu ma machiez..."

| Wøodenpints a răspuns:

Ce-ai văzut tu, nu era o femeie care voia să mintă.
Era una care ştia că cu propria ei faţă nu prea o să se uite nimeni la ea. Şi na, acum e primăvară, sezon de împerechere pentru dame.

| Exilee a răspuns:

Ambele.

Nu poti scapa de aceasta mentalitate. Suntem croiti, as spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la urma tot barbatii sunt niste mincinosi, pentru ca se mint singuri cand incearca sa descopere calitatile unor femei.
Cica o imagine face cat 1000 de cuvinte, eu nu stiu daca am ajuns macar la 100 cand incercam sa justific un nou parfum ce iesea din camasa."deci erau niste caini care incercau sa ma muste, am luat-o prin fata pe la Trident si am calcat toata gradinita aia de trandafiri, de acolo cred ca e mirosul!" 30 sunt, na! am pus in numaratoare si conjunctiile si tot.Deci?

Răspuns utilizator avertizat
| robijam a răspuns:

Daca minti cu vorbe inseamna ca esti inteligent si stii sa le "inventezi", apropo de fete, nu cred ca eu cunosc pe una mai desteapta care sa isi bage sosete in sutien. Deci clar femeile mint mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| KateMiddleton a răspuns:

Barbatii si femeile mint la fel de mult.

| SatanLovesYou a răspuns:

Ambii sunt la fel de mincinosi. Dar nah, mai sunt si exceptii. Apropo de fata aceea, curand o sa o vezi cu ditamai bustul...

| Messerschmitt a răspuns:

Mai grav este ca nu accepti realitateawinking
Ele ne mint prin iluzia fizionomiei, iar noi mintim prin etalarea verbala a calitatilor de homeboy.
IN PAT SE REZOLVA TOATE PROBLEMELE!

| iuliaa27 a răspuns:

Barbatii nu vor fi deloc incantati de rezultatul celui mai recent studiu. Potrivit acestuia, se pare ca ei sunt cei care mint cel mai des. Reprezentantii sexului puternic spun zilnic in medie trei minciuni.
Studiul de specialitate arata ca barbatii spun 1.092 de minciuni intr-un an, in timp ce femeile aleg sa minta doar de 28 de ori in cele 12 luni.
In ce priveste motivul, se pare ca femeile obisnuiesc sa ascunda adevarul atunci cand merg la cumparaturi. 39% dintre femeile care au participat la studiu au recunoscut ca mint cu privire la cele mai recente achizitii, comparativ cu doar 28% dintre barbatii care impartasesc acelasi motiv.

Iata top 5 scuze pe care barbatii le invoca atunci cand mint:
1. Nu am baut atat de mult
2. Nu e nimic in neregula, sunt bine
3. Nu aveam semnal la telefon
4. Nu a fost chiar atat de scump
5. Aproape am ajuns

Iata top 5 scuze pe care femeile le invoca atunci cand mint

1. Nu e nimic in neregula. Sunt bine
2. Nu stiu unde este. Serios, nu m-am atins de el
3. Nu a costat mult
4. Nu am baut prea mult
5. Ma doare capul

| Moora123 a răspuns:

Sa zici ca o femeie sau un barbat minte mai mult pentru ca X a facut ceva, este ca si cum ai zice ca toti suntem niste nemernici si nu meritam sa traim pentru ca Hitler a facut niste lucruri rele acum ceva timp in urma.

Fiecare incercam sa fim acceptati, validati, respectati. Nimeni nu vrea sa fie criticat.

Asta inseamna ca a sa purtam intodeauna o oarecare masca pentru a atrage reacti pozitive de la cei din jur.

| Teufelchhhen a răspuns:

Poi.
Nu poti spuna ca femeile sau barbati minti mai mult.Depinde de persoana.
SAlut!