| Inferno a întrebat:

Credeti ca exista viata inteligenta pe alte planete?
Cum va imaginati acea forma de viata?
Vreau o descriere amanuntita si corecta din punct de vedere stiintific si anatomic.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Așa e.
Și nu am uitat. Tocmai pentru astfel de cazuri am folosit acel "aproape (imposibil)."

40 răspunsuri:
| onicel35 a răspuns:

Da.Exista,cat despre descrierea formei de viata,stiintific si anatomic, mmmm inca nu cunoastem definitiile si numele materialelor organice din care sunt compusi...jur, iti spuneam!

| onicel35 a răspuns:

Intrebarea e buna pana la ce vrei.

NOname
| NOname a răspuns (pentru onicel35):

Dovezi, vreau dovezi...

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

O urma de dovada ar fi incidentul din New Mexico si hangar 18.
Sunt unele vocii care spun ca, microprocesorul, laserul, vesta anti glont, infrarosiile precum si alte tehnologii care pana atunci pareau SF ar avea legatura cu ce s-a descoperit acolo. Foarte interesant articolul.

E un eveniment care a pasionat oarecum omenirea, s-au facut filme, chiar si melodii. Oricum, ceva ceva tot e acolo, chiar si daca nu-s extraterestrii.
http://www.youtube.com/watch?v=4tzWc3Xl4B0

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

Uite inca un articol foarte foarte interesant

http://www.descopera.ro/stiinta/1036773-enigma-tunguska

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Eu unul inclin sa cred ca da.

La capitolul descriere o sa fac una fictiva si lipsita de anatomie si stiinta, ca toar traiesc la nu stiu cati ani lumia de noi pot sa arat oricum.

Eu ii vad albasri, cu 2 ochii, de 3 ori inteligenta noastra, cu 2 picioare, 2 maini (nu prea am imaginatie) si restul asemanator cu noi.

Nu am cum sa descriu ceva ce poate fi peste imaginatia mea.

| spacewalker a răspuns:

Cred ca e imposibil sa fim singuri in Univers. Cu siguranta sunt fiinte(extraterestri) hiper inteligente care se crede ca au cunoscut infinitul si l-au inteles de abia atunci cand noi ne cream. De aici ar rezulta ca nu i-am putea intelege si ca tehnologia lor se datoreaza inteligentei ridicate(daca chiar ar veni pe pamant sa ne viziteze asa cum sunt filmati inseamna ca ar sfida legile fizicii, in sensul ca ori au o viata foarte lunga, deoarece daca am zice ca vin din alta dimensiune ar trebui sa calatoreasca aproape 4 ani lumina, ori acestia cunosc spatiul foarte bine incat cum spuneam sfideaza legile fizicii)

| Preafericitul555 a răspuns:

Acum sa nu radeti de raspuns!
Dupa parearea mea o fiinta extraterestra ar putea arata ceva gen omu exemplu
Omul sa descoperit ca fiind negru alb si rosu daca nu ma insel cum se vorbeste in biblie aceste culori semanand cu 3 dintre planetele numite de "pamanteni"
In concluzie omu este adus de pe planete diferite din sistemu nostru solar exemplu cei cu culoare mai rosie ar putea sa fie de pe marte si restul de pe alte planete din sistemu nostru
In concluzie cineva sau (stramosi nostri) au ales sa vina pe aceasta planeta si sa inceapa totu de la 0 cauzele pot fi si ce le de astazi poluarea supra popularea
Si motivu din care nu toti au ales sa o ia de la capat este unu clar
s-au despartit in 2 tabere
1-sa aleaga sa o ia de la 0 pe cateva planete (nu neaparat din sistemu nostru solar)
2- sa contonue viata lor supra tehnologizata si sa caute alte planete/universuri etc stiti la ce vreau sa ma refer!
ar putea fi si o a 3 forma de viata care a ales sa se ocupe de cele 2 speci in secret ca tot veni vorba ca extraterestri iau bagat teoria in cap la om!
aceasta 3 specie ar putea fi singura care stie ceva despre ambele tabere!
Aceasta 3 specie (daca ar exista) ar dori sa vada care din cele 2 variante este mai buna (tabara aceasta sa contina 60% din vechia populatie a planetei)
In fine am deviat de la traseu eu zic ca o alta specie dupa mintea mea (nu ma jigniti) sa fie cate putin din cele mai importante planete ale sistemului adica sa aiba cate ceva diferit (ceva unic ce are aceea planeta) care sa le contopeasca!
Eu cred ca omu va evolua "fizic" aunci cand rasa "originara" sau "divina" cum preferati va disparea!
Adica atunci cand toate culorile de omanei de pe planeta se vor contopi in una singura!
de aici mai continuati si voi!

| catalinoiumada a răspuns:

Scuze ca raspund asa de tarziu.Nici eu nu credeam in ei pana sa vad un film, stiu pare o nerozie dar sa te uiti la el si dupa sa imi spui ce parere ai.Filmul se numeste "The fourth Kind"

| Inferno explică (pentru catalinoiumada):

Ok.