| florin_7920 a întrebat:

Credeti in profetii avem tot felul de profetii de la cele biblice la cele care le prezice Nostradamus si altele. Va influienteaza in viata de zi cu zi si cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu profetiile, ma influenteaza ci implinirea lor, sociala, politica si relogioasa.ma inspaimanta dar nu ma mira fiindca stiam ca vor veni.si nu sunt vesti prea optimiste.pentru mine prea putin conteaza, dar ma gandesc la copii si copii lor, cei asteapta si ei contribuie din plin la inmplinirea profetiilor, prin luarea in deradere a adevarului, si prin indiferenta si nestiinta.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cred in profetiile care se implinesc.Ma intriga faptul ca se implinesc si ca un om care a trait acum sute de ani a anticipat desfasurarea evenimentelorthinking
Nu ma influienteaza in mod direct, in timpul liber imi place sa mai studiez cevahee hee

mira
| mira a răspuns:

Nu.Deloc.

soothe
| soothe a răspuns:

Timpul este o domensiune ca oricare alta pe acre unii dintre noi se pot plimba sau pot avea acces la informatii. In general imi traiesc viata indiferent ce s-ar intampla. Unii spun, traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima. Este un punct de vedere interesant si (as zice) folositor).

| MisterKat a răspuns:

Depinde, am mai multa incredere in ce spune Nostradamus decat ce scrie in Biblie. Nu ma influenteaza aceste profetii, traiesc prezentul!

| BRG a răspuns:

În profețiile Bibliei cred.

| andalu a răspuns:

Tu crezi?!?!
Eu NU! In general nu cred in nimic din ceea ce nu poate fi demonstrat,, cum sa ajung sa cred in niste vb si mai mult de atat, sa imi las viata influentata de ele? Viata mi-o,,, influentez doar eu si poate putin, dar foarte putin, persoanele cu care intru in contact,,

| florin_7920 explică:

Camelia as vrea sa stiu la care parti din apocalipsa de ghîndesti in mod special si de ce te influienteaza in mod negativ?

| florin_7920 explică:

Anky si totusi daca profetiile au o farâma de adevar de ce unele se împlinesc.

| trabardie a răspuns:

Cred in profetii, dar consider ca sint prea,, marunt,, sa ma influenteze in vreun fel.acum

| madalykuka a răspuns:

Profetiile "citite in stele" pot sa zic ca le cred in procentaj de 80% da si faza cu crestinismul ...nu mai stiu ce sa cred
a si nu ma influenteaza cu nimic,, eventual e o intrebare inainte de culcare,,, intrebare fara raspuns desigur da nohee hee

| Rebecca86 a răspuns:

Profetiile biblice au avantajul de a se fi indeplinit. Restul, nu ma influenteaza; le citesc doar de curiozitate dar nu m-am gandit sa si cred. Personal, nu le consider profetii.

| andy_3925 a răspuns:

Nu.cred ca lucrurile se intampla sub influenta omului si ca fiecare isi face norocul cu mana lui.

| camellia a răspuns:

Da cele biblice ma intereseaza in mod deosebit. Tinand cont de faptul ca eu gandesc numai la viitor, ma INFLUENTEAZA IN MOD NEGATIV ...numai la apocalipsa ma gandesclaughing