| iulia7621 a întrebat:

Credeti in puterile paranormale?

Răspuns Câştigător
| UniverseQuasar a răspuns:

Nu exista paranormal, exista doar fenomene pe care le intelegem si procese care urmeaza sa le intelegem!

| n0matterman a răspuns (pentru UniverseQuasar):

EXACT.Thanks,rar mai vezi oameni care sa inteleaga.

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. Nu există puteri paranormale/supranaturale/divine sau mai ştiu eu ce alt cuvânt pentru misticism cretinoid s-a mai găsit.

Apache
| Apache a răspuns:

Profa mea de logica are puteri paranormale ...stie dinainte ca nu mi-am invatat lectia si imi pune 4
...asa puteri nu o sa mai vezi niciunde

| MMihai a răspuns:

Mi se pare mai utilă utilizarea termenului capacități paranormale!
Sunt persoane, cu capacități paranormale.

| Klepto a răspuns:

Folosim doar prea putin din creier la ora actuala, cand o sa putem sa ne folosim creierul 100%, cine stie ce puteri salasluiesc acolo.Studiile arata ca o sa fie posibil sa ne autovindecam, deci orice este posibil.
Oricum, daca vad pe cineva ca poate sa-si linga cotul, sau ca sa-si poate linge propriu ochi, spun ca are puteri paranormale speciale

Răspuns utilizator avertizat
| carminaburana43 a răspuns:

Puteri in sensul ca cineva poate prevedea ceva sau ajuta politistilor in gasirea criminalilor da pentru ca am urmarit in acest sens nenumarate emisiuni pe discovery chanel.Cred.

Răspuns utilizator avertizat
| Shammal a răspuns:

Da, nu sunt paranormale, sunt abilitati naturale, orice poti sa iti imaginezi exista undeva altfel nu ai putea sa-ti imaginezi, nu poti sa-ti imaginezi ceva ce nu exista

| Minks a răspuns:

Nu, nu cred.

| nutuxcristian a răspuns:

Eu,da

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Eu cred ca exista puteri paranormale. adica pentru cei care spuneti k nu exista: cum va explicati situatia celor cu previziuni si deja-vu-uri?
cei care presimt lucruri? cei care aud chestii? etc.:p
cum va explicati?:p poate ca nu ati auzit de asemenea oameni sau poate ca nu ati cunoscut asa ceva...
dar va spun eu k acestea chiar exista.:p credeti ce vreti dar ganditi`va la cei cu viziuni!:p alea`s puteri, dragii mei.:p
acum nu spun k nu cred in d-zeu! doamne fereste! d-zeu stie de aceste lucruri... si este tot o credinta sa crezi in spirite si in paranormal! nu e un pacat!:p

| Dianna35668 a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin paranormal.:d
la fel cum exista pe lumea asta bine, asa exista si rau.happy
energiile negative si pozitive sunt prezente mereu.
daca stii cum sa le imbini si sa le ademenesti esti om. dar daca ele vor sa se joace cu tine, cu greu scapihappy

Răspuns utilizator avertizat
| AnDutZzA020 a răspuns:

Eu cred! Si profesorii ne-au spus ca exista oameni care au capacitatea aceasta....cum e Criss Angel.Profesoara mea a fost la un spectacol si un barbat mergea pe apa (intr-o piscina unde erau oameni)...Nehh nu merita fundawinking